Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Młoda mama nie wytrzymała ciągłego oceniania. Napisała kilka mocnych słów

Nikt nie powiedział, że rodzicielstwo jest łatwe i przyjemne. Wbrew pozorom to bardzo wymagające, stresujące, a przede wszystkim czasochłonne zajęcie, od którego nie można wziąć sobie urlopu. Jakby tego było mało, praca przez 8 godzin dziennie nie ma tutaj nic do tego, bowiem w przypadku maleństwa należy zachowywać czujność przez 24 godziny na dobę. Oczywiście, taka kolej rzeczy sprawia, że przez rodziców może przemawiać zwątpienie i bezsilność. Co wtedy?

Kto nie jest rodzicem, ten nie zrozumie

Kto nie jest rodzicem, ten prawdopodobnie nigdy nie zrozumie sporadycznych chwil bezsilności matki lub ojca dziecka. Oczywiście nie oznacza to, że ktoś nie nadaje się do tej roli i minął się z powołaniem. Nie wszyscy zdają sobie jednak z tego sprawę, a w konsekwencji bezpodstawnie krytykują rodziców, którzy w danej chwili nie są w stanie zapanować nad swoim dzieckiem lub zabierają je na obiad w miejsce, gdzie przebywają również inni ludzie.

Publiée par Charity Beth sur Vendredi 28 décembre 2018

Zmęczona ciągłym ocenianiem postanowiła napisać, co o tym myśli

Charity Beth doskonale wie, jak bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe jest ocenianie kogoś na podstawie jednej sytuacji – szczególnie gdy chodzi o opiekę nad dzieckiem. W końcu postanowiła stanąć w obronie matek, którą sama zresztą jest. W tym celu opublikowała swój wywód na Facebooku, który błyskawicznie zdobył tysiące polubień i udostępnień.

Publiée par Charity Beth sur Lundi 28 janvier 2019

Zdaniem Charity żadna matka nie jest idealna. Zanim jednak ktokolwiek podejmie się jakiejkolwiek krytyki, powinien spojrzeć na siebie.

Kiedy mama mówi, że jest zmęczona – właśnie to ma na myśli! To wcale nie oznacza, że ma ochotę rzucić swoim dzieckiem i zapomnieć o jego istnieniu.

Kiedy mama mówi, że potrzebuje chwili samotności, tylko o to jej chodzi. To nie tak, że żałuje zostania matką, a macierzyństwo uznaje za największy życiowy błąd.

Kiedy mama mówi, że potrzebuje pomocy, taki właśnie jest jej cel. Wcale nie wątpi w swoje zdolności, ale razem będzie to łatwiej zrobić.

Kiedy matka przygotowuje gotowca na obiad, to nie oznacza, że karmi tak swoje dzieci każdego dnia. Że jej dzieci nie mają pojęcia, czym są świeże warzywa

Kiedy odwiedzasz dom młodej mamy i widzisz bałagan, to nie oznaczy, że zawsze tak to wygląda i ona nad niczym nie panuje.

Kiedy mama marzy o tym, by wyjść na kolację z przyjaciółmi, właśnie to ma na myśli. To nie oznacza, że znowu chciałaby zostać bezdzietną singielką, bo odpowiedzialność ją znudziła.

Kiedy mama mówi, że czymś się martwi albo czegoś obawia – o to jej chodzi. Wcale nie ma zamiaru się poddać i odpuścić jak jakiś tchórz.

Kiedy słyszysz krzyczącą matkę – to nie oznacza, że przez cały czas wrzeszczy. Widocznie wcześniej wypowiadała to samo 300 razy spokojnym głosem, ale bez skutku.

Kiedy widzisz zdenerwowaną mamę, która nie panuje nad swoją złością, to nie oznacza, że codziennie chodzi taka wściekła.

Wszystko zależy od kontekstu i sytuacji –  tłumaczy Charity

Publiée par Charity Beth sur Lundi 19 novembre 2018

Nie wymyślaj kłamliwych teorii, żeby kogoś osądzić. Nie przekonuj kobiety, która każdego dnia poświęca swoje życie dla innych, że twój styl życia jest lepszy i mądrzejszy. Nie ma na świecie drugiej takiej osoby jak matka, która tyle razy ma ochotę się poddać, ale i tak daje z siebie wszystko. Zasługujemy na większe zrozumienie – apeluje

Publiée par Charity Beth sur Lundi 14 mai 2018

Internauci, a w szczególności matki, dziękują Charity podkreślając jednocześnie, że jej wpis jest strzałem w dziesiątkę. Poruszyła w końcu temat, który dotknął wielu skrzywdzonych przez innych ludzi osób. Temat, o którym głośno się nie mówi, bo rodzice boją się reakcji ze stron otoczenia.

Pytanie tylko, czy słusznie?

Źródło: papilot.pl, edziecko.pl, facebook.com | Fotografie: facebook.com

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!