Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Noworodek przez nieuwagę matki stracił prawie 4 palce. Młoda kobieta ostrzega innych rodziców

Jeżeli macie dzieci, na pewno wiecie, że trzeba mieć oczy dookoła głowy. Przykładem tego jest historia pewnej młodej mamy i jej dziecka. Kobieta nie rozumiała, dlaczego maluch nie chce od dłuższego czasu jeść.

Alex Upton martwiła się, dlaczego Jej maluch zachowuje się tak dziwnie

Jak mówi – „Jego normalną rutyną jest to, że budzi się, karmię go, a potem znowu ma drzemkę.”

Jednak tym razem było inaczej i po uważnej obserwacji matka zauważyła problem…

Jeden z palców u dziecka był naprawdę czerwony, obolały i spuchnięty

Okazało się, że był to kosmyk włosów, który owinął się w okół palców u stopy małego dziecka.

„Pociągnęłam go i uświadomiłam sobie, jak mocno owinęło się wokół palców u nóg. Zaplątał się w trzy lub cztery z nich.” – relacjonowała

„Udało mi się go zdjąć, z wyjątkiem palca obok dużego palca u nogi. Zrobiło się tak ciasno, że doszło do tego, że nie mogłam go przerwać.”

Alex zaczęła panikować, ponieważ wiedziała, że ​​włosy ograniczyły krążenie do palców przez około 12 do 14 godzin, odkąd odkryła prawdziwy problem!

Każde dalsze opóźnienie mogło prowadzić do poważnych komplikacji, a dziecko mogło stracić nawet palce…

U dziecka wystąpił zespół opaski uciskowej.

„Po 15 minutach pomyślałam, że będę musiał zadzwonić do lekarza lub zabrać go do szpitala, ale w końcu udało mi się wsadzić pesetę i przeciąż włosa. Później zabrałem Ezrę do lekarzy, by ją przebadać.”

Na szczęście dziecku nic nie zagraża i cała historia skończyła się dobrze. Mama dostała maść do smarowania rany dziecka, która juz się wygoiła.

Kobieta przyznaje, że jest teraz bardzo ostrożna: „Z całą pewnością sprawdzę teraz wszystko, co dotyczy włosów. Czułam się okropnie. Musiało to trwać od 12 do 14 godzin, ponieważ zauważyłam to dopiero rano.”

Alex ma teraz radę dla wszystkich nowych rodziców: „Kiedy myjesz dziecko i potem zakładasz mu skarpetki, sprawdź dokładnie i upewnij się, że nie ma w środku włosów.”

Ta historia pokazuje, jak z pozoru zwykłe włosy mogą okazać się niebezpieczne.Niestety, ale dzieci wymagają ciągłej uwagi. Nawet przy tak błahej formie jak zakładanie skarpetek… Pamiętaj o tym, gdy będziesz opiekować się swoimi Maluchami!

Tekst pochodzi z: 5minutdlazdrowia.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!