Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

To, co zobaczył kierowca jadący za ciężarówka, nie mieści się w głowie! A wydarzyło się naprawdę!

Rozpędzona ciężarówka jechała australijską autostradą wioząc zwierzęta na ubój. Wśród skazanych na rzeźnię była świnka o imieniu Wombat. Czteromiesięczne zwierzę nie miało jednak najmniejszego zamiaru źle skończyć (a przynajmniej nie aż tak źle).

Jadący za ciężarówką kierowca nie wierzył w to, co widział – świnia zeskoczyła na drogę łamiąc sobie łapki, szczękę i uszkadzając jedno oko. Kierowca nie wahał się jej pomóc – zawiózł ją do „Mandurah Wildlife Rescue”, kliniki weterynaryjnej.

Jadący za ciężarówką kierowca nie wierzył w to, co widział - świnia zeskoczyła n
SOURCE: FACEBOOK

Pierwszej nocy weterynarze nawet nie byli pewni, czy Wombat przeżyje, jednak ona ponownie pokazała, jak bardzo chce żyć! W ciągu dwóch miesięcy przybrała na wadze – teraz waży około 40 kilogramów 🙂 Ma też dom.

Pierwszej nocy weterynarze nawet nie byli pewni, czy Wombat przeżyje, jednak ona
SOURCE: FACEBOOK

Świnka trafiła do schroniska dla zwierząt, „Greener Pastures Sanctuary”. Jest najszczęśliwszym zwierzakiem na świecie, chociaż już zawsze będzie mieć skrzywiony raciczki i szczękę. Pomimo własnej traumy, Wombat spełnia w ośrodku bardzo ważną rolę! Nie zgadniecie jaką 🙂

Świnka trafiła do schroniska dla zwierząt, "Greener Pastures Sanctuary". Jest na
SOURCE: FACEBOOK

Otóż Wombat pomaga osobom starszym oraz dzieciom (w tym niepełnosprawnym) uporać się z emocjonalnymi problemami. Szczególnie dzieci uwielbiają przytulać się do świnki i wygląda na to, że ona też uwielbia swoją pracę.

Otóż Wombat pomaga osobom starszym oraz dzieciom (w tym niepełnosprawnym) uporać
SOURCE: FACEBOOK
To przykre pomyśleć, że Wombat miała skończyć tak, jak pozostałe zwierzęta z ciężarówki. Jej się na szczęście udało.

Jeśli chcecie zobaczyć prawdziwą radość, zerknijcie na nagranie:

To przykre pomyśleć, że Wombat miała skończyć tak, jak pozostałe zwierzęta z cię
SOURCE: FACEBOOK

Wywalczyła sobie lepszy los! 🙂

Wombat the pig

A daring bid for freedom nearly cost Wombat the pig her life. Now, she spends her days blowing water bubbles at Greener Pastures Sanctuary. <3 Her story: www.AnimalsAus.org/twT

Opublikowany przez Animals Australia Czwartek, 7 stycznia 2016

Tekst pochodzi z: podaj.to

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!