4 nastolatków zauważyło chyboczącą się 15-latkę, idącą ze starszym mężczyzną. Miał złe plany Gdyby nie oni, dziewczyna zostałaby brutalnie zgwałcona

Ta mrożąca krew w żyłach historia zdarzyła się w Kanadzie. Czterech przyjaciół spotkało się żeby wspólnie pojeździć na deskorolkach. Czas spędzili w swojej stałej miejscówce na terenie podziemnego parkingu. Gdy zaczęło się robić późno, chłopcy postanowili wrócić do domów. Gdy szli wzdłuż ulicy zobaczyli coś niepokojącego. Ich reakcja była natychmiastowa.

Po drugiej stronie drogi szedł bardzo dobrze ubrany mężczyzna. Obok niego podążała 15-latka, która nie wyglądała zbyt dobrze. Dziewczyna szła nierównym krokiem, trochę się chwiała, miała przygnębioną i nieobecną minę.
Ewidentnie coś było z nią nie tak.

Dziwna para

Czterech chłopaków, Arnaud Nimenya, Carsyn Wright, James Hielema i Starlyn Rives z daleka obserwowali tę scenę. Gdy poczuli, że coś jest nie tak, bez chwili wahania postanowili podejść. Zabrali swoje deskorolki i skierowali się w stronę mężczyzny. Zaczęli zadawać pytania.

“Przyjaciel rodziny”

Tajemniczy mężczyzna przedstawił się jako przyjaciel ojca dziewczyny. 15-latka była spokojna, nic nie wskazywało, żeby przepytywany kłamał. Chłopcy zatem puścili ich wolno, nie pytając o nic więcej. Postanowili jednak za nimi podążać.

Nieoczekiwany zwrot

Po jakimś czasie śledzona para skręciła w ciemny zaułek. Chłopcy usłyszeli krzyk. Okazało się, że mężczyzna zaczął rozbierać nastolatkę. Chciał ją zgwałcić. Dziewczyna zaczęła krzyczeć, chciała się uwolnić z uścisku. Chłopcy niewiele myśląc odepchnęli napastnika, jednak ten zaczął uciekać.

Rozpoczął się pościg. Trzech chłopców rzuciło się na niego. Zaczęli go uderzać deskorolkami. To wystarczyło by uziemić mężczyznę. Czekali na przyjazd policji.

Szczęśliwe zakończenie

Dziewczyna wróciła cała i zdrowa do domu. Czwórka chłopców została nazwana bohaterami. Za ich odwagę i chęć działania uhonorowano ich specjalną nagrodą na Gali Policjantów w Calgary.

 

Źródło: en.newsner.com, cbc.ca, spotlightstories.co | Fotografie: pixabay.com, imgur.com, wereblog.com

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!