5 witamin, polecanych przez dermatologów. Wygładzą zmarszczki i usuną trądzik.

Wygląd skóry zależy od wielu czynników, głównie od tego co jemy, a także od genetyki oraz odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli zależy Ci na pięknym i zdrowym wyglądzie skóry, warto wprowadzić do codziennej diety odpowiednie składniki odżywcze, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony cel.
5 witamin, dzięki którym Twoja skóra będzie nieskazitelna!

 

 

Witamina C

Zacznijmy od tej najbardziej popularnej i bardzo przystępnej. Witamina C znajduje się w cytrusach, kapuście kiszonej, ziemniakach, malinach czy papryce. Chroni skórę przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych, a także pomaga w walce z przebarwieniami. Witamina C ma jeszcze jedną ważną cechę, która jest przydatna dla osób ze skórą wrażliwą – spożywanie witaminy C przyśpiesza gojenie ran i wspomaga walkę z uszkodzeniami.

 

 

Witamina A

Znajdziesz ją w marchwi, jarmużu, dyni, szpinaku oraz wątróbce. Pomaga ona utrzymać odpowiedni poziom kolagenu i podobnie jak witamina C, chroni skórę przed promieniami UVRegeneruje komórki skóry, a także wspomaga pracę gruczołów wokół mieszków włosowych. Spożywanie witaminy A pomaga zredukować ilość widocznych zmarszczek, a także przyspiesza leczenie ran.

 

 

Witamina D

Pomaga ona zapobiegać chorobom skóry m.in. łuszczycy. Co bardzo ważne, ludzki organizm sam potrafi wytworzyć tę witaminę – wystarczy przyjemny dzień i około 15-20 minut (nie więcej) na słońcu. Witamina D znajduje się także w jajkach, produktach mlecznych, serach dojrzewających oraz olejach roślinnych.

 

 

Witamina E

Ta witamina znana jest ze skutecznego opóźniana starzenia się skóry, dlatego też często nazywana jest „witaminą młodości”. Wszystko przez to, że wspomaga ona ściany komórkowe i pomaga chronić przed promieniowaniem słonecznym. Znajdziesz ją w migdałach, jajach, margarynie, orzechach czy marchwi.

 

 

Witamina B3

Pomaga w walce i w leczeniu trądziku oraz wysypek. Specjaliści uważają, że (podobnie jak witamina E) pomaga także w walce z rakiem skóry. Dzięki niej nasz mózg funkcjonuje prawidłowo. Witaminę B3 znajdziesz w drobiu, rybach, fasoli, serach czy grochu.

 

 

 

Jeśli chcesz mieć piękną i zdrową skórę zawsze pamiętaj o dostarczaniu swojemu organizmowi tych witamin! Jak często je przyswajasz? Wolisz suplementy w postaci tabletek czy spożywanie warzyw i ryb?

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!