6 genialnych zastosowań octu podczas robienia prania. Działa lepiej niż drogie chemiczne płyny.

Czy można wyprać rzeczy bez wydawania pieniędzy na proszki i płyny do prania? Okazuje się, że TAK! Każdy z nas ma w domu produkt, który pomoże pozbyć się plam, zmiękczyć dany materiał i zniwelować przykry, nieprzyjemny zapach. Wiesz o czym mowa? To nic innego, jak… biały, destylowany ocet.

 

Biały ocet ma mnóstwo zastosowań, jest przyjazny dla środowiska, a przede wszystkim tani! Jeśli nie jest jeszcze składnikiem, który wykorzystujesz podczas regularnego prania, czas najwyższy na zmiany.
Poniżej przedstawiamy listę zastosowań tego “magicznego produktu”. Spróbuj, a przekonasz się do czego jest zdolny ten domowy produkt, który w większości przypadków jest wykorzystywany do gotowania. Okazuje się jednak, że nie tylko…

 

#1 Usuwa trudne plamy

Nie musisz wiedzieć, w jaki sposób powstała dana plama. Biały ocet poradzi sobie ze zdecydowaną większością z nich. Spryskaj plamy octem i pozostaw na 10-15 minut. Łagodne plamy można wymoczyć w mieszaninie octu i ciepłej wody w stosunku 1:2. Po praniu plamy powinny zniknąć.

 

#2 Wybiela

Ocet doskonale nadaje się również do prania białych ubrań. Można używać go podczas zwykłych prań lub do usunięcia uporczywych plam. Wystarczy dodać 1,5 szklanki octu do prania. Pomoże on także pozbyć się uporczywych plam pod pachami – wymocz białe ubrania w mieszaninie gorącej wody i octu w proporcjach 1:4, a następnie przemyj odzież czystą wodą.

 

#3 Zmiękcza tkaniny

Ocet rozkłada resztki detergentu i sprawia, że wyprane tkaniny stają się miękkie – zwłaszcza ręczniki. Dodaj szklankę octu do prania (do dozownika na płyn), a sprawisz, że ubrania zachowają miękkość na dłużej.

 

#4 Usuwa nieprzyjemne zapachy

Niektóre zapachy, szczególnie z odzieży sportowej są trudne do pozbycia. Jednak i w tym przypadku doskonale sprawdzi się ocet dodany do prania, który zabija niepożądane bakterie. Brzydkie zapachy znikną, a wystarczy zaledwie szklanka dodana do prania.

 

#5 Zachowuje kolor ubrań

Częste pranie może sprawić, że Twoje spodnie lub ciemne ubranie wyblaknie. Szklanka octu dodana do pierwszego cyklu prania sprawi, że ubrania zachowają kolor i nie będą farbować. Możesz również moczyć ubrania w mieszaninie wody i octu, jeśli martwisz się, że w czasie prania kolor może puścić. Warto ten trik stosować szczególnie w przypadku jeansów.

 

#6 Wyczyści pralkę

Czasem pralka potrzebuje czyszczenia, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i osadów. Wlej połowę szklanki octu i włącz pralkę na normalny cykl. Po tym zabiegu będzie jak nowa!

 

 

Nieprzyjemny zapach octu znika po wysuszeniu odzieży, także nie powinieneś się nim martwić. Przy tak wielu korzyściach, które niesie za sobą ten magiczny środek, warto zastanowić się nad jego stosowaniem. To naprawdę działa!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!