6 oznak, że jesz za dużo cukru. Jeżeli tego nie zmienisz, Twój organizm nigdy się nie oczyści

Odrobina cukru w diecie jest w porządku, a nawet jest zalecana. Co więcej, naukowcy z American Heart Association twierdzą, że mężczyźni mogą spożywać maksymalnie 150 kalorii dodanego cukru dziennie (co daje 37,5 grama lub 9 łyżeczek), a kobiety powinny mieć 100 kalorii dziennie (25 gramów lub 6 łyżeczek).

 

Jednak prawda jest nieco inna, bo większość z nas je cukru dużo więcej

Przeciętny człowiek spożywa dziennie 19,5 łyżeczki (82 gramy)!

 

To na pewno prawda, ponieważ biorąc pod uwagę, ile cukru dodaje się do jedzenia w dzisiejszych czasach

12-litrów coca-coli zawiera aż 140 kalorii z cukru, a normalny rozmiar batonu Snickers zawiera 120 kalorii z cukru.

 

Cukier może ukryć się w czymkolwiek! Zaczynając od sosu pomidorowego po sos sałatkowy i masło orzechowe, dzięki czemu można go naprawdę zdjąć nawet wtedy, gdy nie zdajesz sobie z tego sprawy

A zbyt dużo cukru może mieć opłakane skutki uboczne dla Twojego zdrowia. Oto i one:

 

#1 Przybranie na wadze

Istnieje wiele dowodów na to, że jedzenie zbyt dużej ilości cukru spowoduje wzrost wagi. Przeważnie osadza się on na poziomie brzucha i ud.

 

#2 Wahania energii

Glukoza, która jest formą cukru, jest Twoim głównym źródłem energii. Na pewno już nie raz zauważyłeś, że kiedy zjesz coś słodkiego, Twoja energia wzrasta. Problem polega na tym, że ta sztucznie napompowana energia szybko opadnie. Zamiast jeść cukier, spróbuj zdrowych tłuszczów, takich jak orzechy lub awokado.

 

#3 Problemy skórne

Według badań, zbyt dużo cukru może siać spustoszenie na Twojej skórze. Działa on również zapalnie, dlatego zjedzenie go w zbyt dużej ilości, może spowodować wczesne zmarszczki.

 

#4 Problemy z trawieniem

Jeśli jesz dużo cukru, a następnie czujesz się trochę podpuchnięty lub nie jesteś w stanie dobrze strawić jedzenia, możesz mieć nietolerancję fruktozy. Trzy na cztery osoby z niewyjaśnionymi objawami żołądkowo-jelitowymi (w tym wzdęcia) wykazywały nietolerancję fruktozy w specjalnym badaniu.

 

#5 Bóle głowy

Czy słyszałeś kiedyś, że ktoś jest na cukrowym… kacu? To prawda! Specjalne badania wykazały, w jaki sposób jedzenie zbyt dużej ilości fruktozy, może spowolnić mózg. A to może powodować uczucie zamglenia, a nawet wpływać na pamięć, koncentrację i uczenie się. Dodatkowo, wzrost i spadek stężenia glukozy może wywoływać bóle głowy.

Wiesz już, że cukier może powodować stan zapalny, a większość form bólu mięśni i stawów wiąże się z zapaleniem. Jeśli nie ćwiczysz, a czujesz się dość obolały, to może to być właśnie jego wina.

 

#6 Cukier uzależnia jak narkotyki

Cukier ma uzależniające właściwości – im więcej jesz, tym więcej chcesz. Odsuwaj go powoli: na przykład dodaj tylko jedną łyżeczkę cukru do kawy zamiast dwóch, a następnie ostaw całkowicie. Im dłużej możesz się obejść bez niego, tym mniej będziesz go pożądał.

 

Czy masz jeden z tych objawów? Jeśli i Ty masz jakieś wskazówki, jak ograniczyć swoje uzależnienie od cukru, chcielibyśmy je usłyszeć!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!