7 niezwykłych właściwości daktyli. Mogą zastąpić leki z domowej apteczki.

Daktyle często są niedoceniane lub postrzegane jedynie jako słodka przekąska, a okazuje się, że mają wiele zalet, dzięki którym Twój organizm będzie lepiej funkcjonować. Jeśli je poznasz od tej pory będziesz chciał je wprowadzić do swojej diety. Oto niektóre z nich:

 

1. Poszerzenie tętnic

Dzięki nim Twój układ krążenia będzie lepiej pracować. Do tego wszystkiego unikniesz miażdżycy. W chorobie naczyniowej zwężają się tętnice, co jest ogromnym problemem, ponieważ wiąże się to z ryzykiem wystąpienia udarów, ataków serca oraz innych chorób. Już przy spożywaniu trzech daktyli każdego dnia, jesteś w stanie uregulować funkcjonowanie układu krążenia.

 

2. Poprawa pracy wątroby

Badania wykazały, że daktyle pomagają w marskości wątroby. Ten bolesny stan występuje wówczas, gdy wątroba nie może skutecznie radzić sobie z toksynami i produkuje za dużo kolagenu.

 

3. Zdrowe serce

Daktyle zawierają dużo potasu i przez to dobrze działają na serce. Zmniejszają dodatkowo poziom cholesterolu – czynnik ryzyka udaru i zawału serca.

 

4. Sokoli wzrok

Daktyle mają dużo witaminy A, która regeneruje i chroni oczy oraz luteiny i lecytyny, która działają zbawiennie na zmęczone oczy. Powodują, że Twoje oczy będą dłużej w dobrej kondycji.

 

5. Więcej energii

Daktyle w połączeniu z orzechami są idealną przekąskę między posiłkami. Zawarty w nich cukier daje zastrzyk energii, który wydłuży się jeszcze bardziej przez zawarty w orzechach tłuszcz. Jednocześnie takie połączenie stymuluje pracę mózgu. Zalecane szczególne podczas sesji i dla sportowców.

 

6. Lepsze trawienie

Daktyle pomagają w zaparciach, niestrawności i innych tego tyu objawach. Wiele osób spożywa je, aby ustrzec się przed rakiem. W daktylach zawarte są aminokwasy, które pomagają zoptymalizować trawienie i lepiej wchłaniają składniki odżywcze.

 

7. Środek przeciwbólowy

Trudno uwierzyć, ale to prawda: magnez zawarty w daktylach łagodzi bóle i obrzęki. Do tego ma działanie przeciwbakteryjne i zmniejsza infekcję w organizmie.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!