7 produktów, które sprawią, że włosy będą rosły szybciej oraz staną się zdrowsze i mocniejsze.

Długie, błyszczące i zdrowe włosy to marzenie wielu kobiet. Oprócz używania odpowiednich kosmetyków, jednym z najważniejszych czynników, które pomagają je osiągnąć jest dieta. Poniższe 7 produktów nie tylko przyspiesza wzrost włosów, ale również daje im potrzebne mikroelementy i witaminy, które sprawią, że będą mocne i zdrowe na dłużej!

 

Zanim przejdziemy do najlepszych produktów spożywczych dla Twoich włosów, pragniemy dodać, że aby zapuścić włosy, warto zrezygnować z układania ich „na gorąco”, czyli używania suszarek, lokówek i prostownicy. Wysoka temperatura niszczy włosy, wysusza je oraz doprowadza do łamania i rozdwajania się końcówek.

 

1. Łosoś
Ryby zawierają kwasy Omega-3, które stymulują wzrost włosów. Badania udowodniły, że spożywanie tych kwasów skraca fazę telogenu, czyli okres, w którym mieszki włosowe odpoczywają, zanim wyrosną z nich „nowe” włosy. Poza tym łosoś zawiera witaminę B12 i żelazo, które są niezbędne w procesie zapuszczania włosów.

 

 

2. Ostrygi
Ostrygi są bogate w cynk, który ma zbawienny wpływ na naszą cerę i włosy. Inne produkty bogate w cynk to wołowina (szczególnie wątróbka) oraz wieprzowina.

 

3. Drób
Drób jest bogaty w białko, które jest niezbędne do produkcji keratyny – naturalnego budulca włosa. Niedobór białka w diecie prowadzi do wypadania włosów.

 

4. Jaja
Jaja również zawierają białko i biotynę. Biotyna zapobiega wypadaniu włosów. Jaja są bogate w aminokwasy, których nasze włosy potrzebują, żeby być zdrowe i silne.

 

5. Migdały
Migdały zawierają witaminę E, która aktywuje wzrost włosów oraz je wzmacnia. 30g migdałów zawiera aż 70% dziennej dawki, potrzebnej organizmowi. Dodatkowo migdały są bogate w biotynę, kwasy tłuszczowe i witaminy z grupy B.

 

6. Nasiona dyni
Podobnie jak migdały, nasiona dyni zawierają ogrom witamin B, które zapewniają zdrową skórę głowy. Jeśli cierpisz z powodu wypadania włosów – sięgnij po nasiona dyni!

 

7. Soczewica
Soczewica zawiera więcej żela niż jakikolwiek inny produkt na naszej liście. Żelazo jest niezbędnym składnikiem, żeby nasze włosy szybciej rosły. Miseczka kremu z soczewicy zawiera aż połowę dziennej dawki żelaza. Ponadto soczewica jest też bogata w cynk i witaminy.

 

Wprowadź powyższe produkty do diety, a zanim się obejrzysz, będziesz się cieszyć przepięknymi, długimi puklami 🙂

 

 

Podziel się tymi wskazówkami z rodziną i znajomymi, którzy pragną zapuścić włosy 🙂

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!