Cierpiąca wątroba- 12 bardzo ważnych sygnałów.

Po górnej prawej stronie części jamy brzusznej umieszona jest wątroba pod żebrami. Pewni ważną funkcję w organizmie, a do tego jest największa. Bardzo ważne jest , abyśmy poznali przyczynę uszkodzenia wątroby i jak możemy sobie pomóc.

 

12 objawów , które wcześnie zostaną wykryte.

Na sto wykrytych chorób wątroby, inne objawy ma każda z nich. Najpowszechniejszymi chorobami są: żółtaczka, choroba alkoholowa wątroby, otłuszczone choroby wątroby oraz marskość. Bardzo często niestety mylimy objawy. Znajdziesz poniżej choroby wczesnego wykrycia.

 

1.Roztrój żołądka:

Najpowszechniejszymi objawami ją nudności oraz wymioty. Niestety powodować mogą one również inne choroby takie jak: zatrucie pokarmowe, migreny, ciążę, depresje, choroby lokomocyjne, problemy z nerkami oraz zawroty głowy. Gdy mocno jest uszkodzona wątroba i pojawiają się bardzo często mdłości , wtedy niestety maleje zdolność do pozbycia się toksyn z wątroby.

 

2. Zmęczenie

Osłabienie oraz zmęczenie jest objawami klasycznymi chorej wątroby. Gdy uszkodzona jest wątroba , wtedy nasze ciało ciężej pracuje i toksyny nie mogą przez wątrobę być usuwane . Koniecznie skontaktuj się z lekarzem jak tylko takie objawy się pokażą.

 

3.Brak apetytu

Największym objawem jest brak żółci, który trawienie tłuszczu wspomaga. Utrata trawienia ora masy ciała wynika ze złego trawienia pokarmu.

 

4.NIeodpowienie trawienie

Podczas trawienie bardzo ważna jest wątroba, ponieważ produkuje żółć. W trakcie złego funkcjonowania żółci powstaje niestrawność oraz biegunka. Gdy jest brak żółci w organizmie to nie tolerowane są tłuste potrawy i jak dociera do zespołu jelita drażliwego , zaprać oraz wzdęć powstać mogą kamienie żółciowe.

5.Kolor moczu zmieniony

Za sprawą większego poziomu bilirubiny zmieni się kolor moczu na pomarańczowy, bursztynowy lub brązowy. Jej poziom może się zwiększyć, ale pamiętajmy ze usuwamy go razem z moczem.

 

6.Kolor stolca zmieniony.

Gdy nie ma żółci nasz stolec zmieni swoją barwę na gliniasty, szary bądź żółty. Jeżeli występuje to tylko czasami to nie ma czym się przejmować. Skontaktuj się z lekarzem z częstszymi objawami.

 

7.Żółtaczka

Gdy chorujemy na żółtaczkę zmienia się kolor naszych oczu, języka , końcówek palców oraz nasza skóra zmienia barwę na żółtą. Powiększa się poziom bilirubiny i powoduje to problem z trzustką oraz pęcherzem.

 

8. Zmiany brzucha

Skurcze w części dolnej brzucha lub bóle mogą wynikać z chorej wątroby. Objaw, który się najwcześniej pojawia to wodobrzusze, polega on na gromadzenie się w jamie brzusznej płynów.

 

9. Zatrzymanie się płynów

Jak zaczynają puchnąc stopy oraz kostki , wtedy zauważyć można ten objaw. Jednak występują także inne objawy. Pojawić się mogą także, problemy z nerkami, zaburzenie hormonalne, niewydolność serca oraz choroby układu limfatycznego.

 

10.Swędzenie skóry

Gdy występuje niewydolność wątroby nasza skóra się łuszczy, jest bardziej wrażliwa ,swędzi i zwiększa się poziom wrażliwości na dotyk. Powstałe siniaki oraz żyły będą bardziej widoczne. Niestety odpowiednie nawilżenie nie pomoże , tylko pomóc może leczenie wątroby.

 

11. Ból brzucha

Często występuje przyczyna chorej wątroby.

 

12. Zaparcia , krwawienie z jelit oraz biegunka

Gdy nie będzie produkowane przez wątrobę czynniki krzepnięcia prowadzić będzie to do biegunki, zaprać lub krwawienia.

 

To nie jest lista cała uszkodzeń wątroby , może występować także problem z bilansem płciowych hormonów ,które prowadzą u mężczyzn do rozwoju piersi. Zmniejszyć się może libido u mężczyzn oraz u kobiet.

 

Gdy zauważysz jakiś objaw , o którym jest mowa powyżej, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!