Często odczuwasz skurcze mięśni? Zjedz łyżkę musztardy

Jeśli w nocy zamiast spać przewracasz się w łóżku próbując przespać choć kilka godzin, wiesz jak bardzo uciążliwe może to być. Jeśli do tego wszystkiego dokuczają ci bolesne skurcze nóg, spokojny sen wydaje się niemożliwy. Skurcze uderzają bez ostrzeżenia i mogą się przytrafić każdemu.

Oto kilka porad jak radzić sobie z tym nieznośnym problemem, a w pierwszej kolejności jak zapobiegać!

Co to są nocne skurcze nóg?

skurcze-2
Flickr

Jak sama nazwa wskazuje, są to skurcze mięśni, które występują w nocy. Zwykle pojawiają się w łydkach, ale ból może również uderzyć w udach. Trwają kilka sekund i mogą powodować dyskomfort lub silny ból w zależności od stopnia nasilenia.

Co powoduje nocne skurcze?

skurcze-4
The Chart

Mogą być powodowane przez różne czynniki, w tym zbyt długa bezczynność, nadmierny wysiłek, ciężkie ćwiczenia, nieprawidłowa postawa. Siedzący lub stojący tryb życia też znacznie wypływa na częstotliwość występowania nocnych skurczy.

W innych przypadkach skurcze mogą pojawiać się w okresie ciąży. Nadmierne spożywanie alkoholu, cukrzyca lub choroba Parkinsona wpływają na znacznie częstsze ich występowanie. Skurcze mogą również sugerować odwodnienie organizmu.

Jak szybko się ich pozbyć?

skurcze-5
Paleoblog

Zacznij od rozmasowania miejsca, w którym pojawił się skurcz. Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi przed sobą. Rozciągaj stopy i staraj się oprzeć pokusie, by pozostać w pozycji, która spina stopę w czasie trwania skurczu.

skurcze-6
Serious Running

Gdy ból zelży, pochodź chwilę po pokoju. To pomoże rozładować napięcie w mięśniach i zapobiegnie ponownym skurczom. Po powrocie do łóżka upewnij się, że koc lub kołdra nie ściskają twoich nóg.

Jak zapobiegać nocnym skurczom?

skurcze-1
Naturally Yours

Spróbuj jeść łyżkę żółtej musztardy. Wysoki poziom sodu zawarty w musztardzie pomoże zwalczać brak potasu, który może przyczyniać się do pojawiania się problemu.

Źródło i fotografie: boredomtherapy.com | Miniatura wpisu: źródło: canva

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!