Deser owsiany- w kilka minut przygotujesz zdrowy oraz smaczny deser

Gdy lubisz jeść czekoladę , ale chcesz jeść zdrowo to jestem pewna ,że ten przepis na pewno Ci się spodoba. Potrzebne składniki są bardzo łatwo dostępne na pewno większość masz w swojej kuchni.

 

Kolejnym plusem deseru owsiano-czekoladowego jest ,że Twoje dzieci będą jadły zdrowe owsiane płatki , które tak o by nie ruszyli. W szybkim czasie oraz bardzo prosto przygotujesz ten deser. Gdy raz spróbujesz to bardzo często będziesz do niego wracać. Twoim dzieciom tak przygotowywany deser na pewno posmakuje i często będą prosiły o jeszcze.

 

LISTA SKŁADNIKÓW:
  • Gorąca czekolada (zawartość kakao 85%)- 170 g
  • Płatki owsiane-220 g
  • Mleko kokosowe- 375 ml

 

PRZYGOTOWANIE:

1.Na małym ogniu podgrzej mleko kokosowe w niewielkim garnku.

2. Drobno posiekaną czekoladę dodaj do mleka. Podgrzewaj , aż całkowicie rozpuści się czekolada. Często mieszaj , aby nie przywarło do garnka. Gdy jednolita będzie konsystencja z ognia zdejmij garnek.

3.Do lekko wystudzonej masy dodaj płatki owsiane i dokładnie całość wymieszaj.

4.Do formy o średnicy 18 cm przełóż przygotowaną masę. Za pomocą szpatułki wygładź wierzch i przykryj folią spożywczą całość. Przechowuj przez 3-4 godziny w lodówce. Po upływie tego czasu możesz śmiało kosztować pyszny deser.

Przed podaniem pokrój deser na takie kawałki jak kroisz ciasto. Tak przygotowanym deserem poczęstuj rodzinę oraz znajomych. Zachwyci się każdy twoim pysznym deserem i usłyszysz wiele komplementów.

Smacznego!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!