Dlaczego psy tak chętnie śpią w naszych łóżkach? Istnieje aż 10 powodów

Wyobraź sobie, że chcesz zrobić swojemu psu przyjemność i kupujesz mu najbardziej odjazdowe posłanie, jakie istnieje. Wybierasz kolor, ozdoby i jesteś pewien, że twój pupil będzie w niebie. W końcu przynosisz je do domu i pokazujesz je czworonogowi, mając nadzieję, że je pokocha. Zamiast tego on tylko je wącha, po czym rzuca się na jedyne łóżko, które naprawdę uwielbia – twoje. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego twój pies woli spać z tobą w łóżku, mimo że ma w domu wiele innych wygodnych miejsc? Poniżej znajdziesz 10 powodów, dla których czworonóg tak chętnie śpi właśnie w twoim łóżku.

 

#1 Czuje się samotny

To bardzo proste. Psy są jak nasi byli chłopacy. Nie lubią spać sami, a kiedy raz wpuścimy ich do łóżka, to będą chcieli spać w nim każdej nocy. Będą skomleć, kiedy będziemy kazać im spać we własnym łóżku.

 

#2 Duże łóżko ładnie pachnie

Dla psa twoje łóżko pachnie wyjątkowo – pachnie tobą. To jeden z powodów, dlaczego tak bardzo lubi w nim spać.

 

#3 Jest blisko ciebie

Przy tobie pies czuje się bezpieczniej i jest mu bardziej komfortowo. Nie ma nic lepszego niż spanie blisko swojego człowieka!

 

#4 Jest mu zimno

Kołdra i ukochany człowiek przy boku sprawiają, że duże łóżko wydaje się być o wiele bardziej przytulne niż psie posłanie. Dlaczego drżeć w samotności, gdy można ogrzać swój zimny nos w ciepłym łóżeczku?

 

#5 W dużym łóżku może się wygodnie rozciągnąć

Psie posłania są dużo mniejsze i często przybierają wygięty kształt. Nie każdy czworonóg lubi się tak zwijać. Twoje łóżko jest dużo wygodniejszą alternatywą. Psiak może się na nim wygodnie rozciągnąć i poczuć jak prawdziwy król.

 

#6 Czuje się ważny

U ludzi wyróżniamy różne rodzaje miłości – miłość rodzicielska, miłość platoniczna, czy też romantyczna. Psy tego nie rozróżniają – one po prostu kochają. Dlatego tak naprawdę nie rozumieją, że niektóre nocne przytulanki, które dzieją się w ludzkim łóżku, nie są dla nich. Właśnie dlatego pies uważa, że w czasie snu powinien towarzyszyć tobie i twojemu partnerowi. Wtedy czworonóg czuje się ważny.

 

#7 Uważa, że to jego przywilej

Kolejny łatwa odpowiedź na pytanie: „Dlaczego mój pies śpi w moim łóżku?”. No cóż, wielu właścicieli traktuje czworonoga jak księcia lub księżniczkę. Nie ma więc możliwości, aby oczekiwać od takiego psa, że będzie spał na podłodze. Prawdziwy król lub królowa wymaga wygodnego łoża!

 

#8 Wie, że twoje łóżko jest lepsze

Większość posłań dla czworonogów jest wykonana z łatwych do wyprania materiałów, które niekoniecznie są dobrej jakości. Twoja pościel natomiast jest mięciutka i przyjemna w dotyku. Pies doskonale wie, co jest lepsze!

 

#9 Lubi spędzać z tobą czas

Pies kocha cię z całego serca i najchętniej cały czas byłby przy tobie. Właśnie dlatego nawet w czasie snu chce leżeć tuż obok.

 

#10 Bardzo cię kocha

 

Nie można winić psa za to, że bardzo cię kocha i chce spać koło ciebie. To powód do radości i dumy!

 

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!