Ta domowa mikstura zaskakuje nawet lekarzy. Jest lepsza niż drogie lekarstwa.

Naukowcy, lekarze i inni eksperci medycyny twierdzą, że regularne spożywanie miodu w połączeniu z cynamonem jest potężnym środkiem, który może być stosowany aby zapobiegać wielu chorobom.

 

Od ponad 4 000 lat miód jest używany jako tradycyjny środek do leczenia niemal każdej choroby. Egipcjanie używali go do leczenia ran, Grecy na długowieczność, a Indianie, aby utrzymać równowagę organizmu. Współczesna medycyna pokazuje nam, że te przekonania były prawdziwe.
Wszyscy wiedzieli również o cynamonowym „uzdrawiaczu”, tak jak to było w przypadku miodu.

 

Cynamon był uznawany za wielki dar dla monarchów ze względu na jego użyteczność w leczeniu chorób

Oto niektóre kombinacje tych naturalnych składników, które mogą być używane w leczeniu chorób, w tym przewlekłych stanów zdrowotnych, takich jak zapalenie stawów.

 

#1 Obniżenie poziomu cholesterolu

Dodaj dwie łyżki miodu i trzy łyżeczki cynamonu do dużej filiżanki. Regularne konsumowanie mieszaniny zmniejsza poziom cholesterolu o 10%.

 

#2 Leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego

W godzinach porannych, zamiast marmoladą lub dżemem, kromkę chleba posmaruj mieszaniną miodu i cynamonu. Jeśli będziesz regularnie spożywać taką kombinację, to pomoże Ci obniżyć poziom cholesterolu we krwi i zapobiec ryzyku zawału serca.

 

#3 Zapalenie stawów

Do szklanki wypełnionej przegotowaną wodą dodaj dwie łyżki miodu i łyżkę cynamonu. Pij ten napój codziennie rano i wieczorem. Przy regularnym stosowaniu napój pomaga w leczeniu przewlekłego zapalenia stawów.

 

#4 Infekcje pęcherzyka żółciowego

Jeśli masz zakażenie pęcherzyka żółciowego, możesz spożywać wyżej wymienioną mieszankę, ale tym razem zmień ilość miodu i cynamonu. Do szklanki ciepłej wody dodaj dwie łyżeczki cynamonu i dużą łyżkę miodu.

 

#5 Przeziębienia

Jeśli masz problem z częstymi przeziębieniami, przygotuj taką mieszaninę: duża łyżka miodu i ćwierć łyżeczki cynamonu. Taki środek zazwyczaj pomaga w leczeniu przewlekłego kaszlu i zatok.

 

#6 Wzmocnienie układu odpornościowego

Zaleca się, aby korzystać z tych składników na co dzień. W naturalny sposób chronią one organizm przed różnego rodzaju bakteriami i wirusami.

 

Podziel się na facebooku!
[fb_button]

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!