Jak zadbać o rośliny, aby były piękne cały rok. Pomogą Ci 4 złote zasady

Okres grzewczy, to taki czas w którym powietrze w domu jest suche i nasze rośliny potrzebują szczególnej uwagi. Podczas ich pielęgnacji nie można zapominać o tych czterech ważnych czynnikach.

Podzielę się z Wami złotymi zasadami, dzięki którym Twoje rośliny zachowają zdrowy wygląd, nie tylko w zimie. Oto one:

Zadbaj o odpowiednią wilgotność

zawsze zaczynaj od sprawdzenia, czy kwiat w ogóle potrzebuje wody. W zimnych porach roku, kwiaty rosną mniej intensywnie i nie potrzebują dużo wody. Możesz to z łatwością sprawdzić, wkładając palec w ziemię na ok. 3 cm. Jeśli jest mokra, nie trzeba jej podlewać.

 

Nie dopuść do przesuszenia liści

Koniecznie zadbaj o to, aby uchronić liście przed wysuszeniem. Wskazane jest przecierać je wilgotną szmatką przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli nie masz w domu nawilżacza powietrza, zawsze możesz umieścić na grzejniku wilgotny ręcznik. Jeśli pozostawisz swoją roślinę przez kilka dni w łazience, gdzie jest zazwyczaj wilgotno, będzie Ci wdzięczna i wchłonie tyle wilgoci, ile jej potrzeba.

Można jeszcze zadbać o wilgoć rośliny, poprzez spryskiwanie liści wodą – spryskiwaczem. W ten sposób, woda będzie parować i odpowiednio nawilży roślinę.

 

Najlepsza pora dnia do podlewania

Być może to kogoś zdziwi, ale rośliny uwielbiają być podlewane rano!

Temperatura wody

Ponieważ niektóre rośliny są bardziej wrażliwe na różnicę temperatury, najlepiej jest podlewać je wodą odstaną, aby zneutralizować podwyższoną zawartość węglanu wapnia i chloru. Najlepiej będzie, jeśli woda ma temperaturę ok. 17 stopni C.

 

Jak widać, przestrzeganie tych zasad nie jest trudne do wykonania, a korzyści jest zdecydowanie wiele. Rośliny doniczkowe, przy takiej opiece będą zdrowe i piękne przez cały rok.

 

Nie zapomnij podzielić się wiedzą ze znajomymi.

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!