Jesteś po czterdziestce? Naukowcy stwierdzili, że powinieneś pracować 3 dni w tygodniu

Według najnowszych badań naukowców osoby które ukończyły 40 lat nie powinny pracować więcej niż 3 dni w tygodniu. Jeśli jesteś jesteś osobą po czterdziestce, która pracuje na pełen etat i możliwe że wyrabiasz nadgodziny to istnieje prawdopodobieństwo, że to ma negatywny wpływ na twoje zdrowie i efektywność. 

 

Od zawsze wiadomo, iż osoby które są dłużej aktywne zawodowo pozostają w pełni aktywności umysłowej. Przynajmniej taką opinia jest uważana jako powszechna jednakże praca zawodowa może nie być jednoznacznie korzystna dla naszego zdrowia.

 

Naukowcy z Melburn opublikowali w dwa tysiące szesnastym badania z których jednoznacznie wynika, że praca 25 godzin  (w przypadku kobiet 22-27, w przypadku mężczyzn 25-30 godzin na tydzień) w tygodniu pozwala na największą efektywność. Natomiast jeśli pracujemy więcej niż 25 godzin zaczyna się pojawiać zmęczenie i stres które powodują zmniejszenie sprawności umysłowej co za tym idzie nasza praca wykonywana jest niedbale i zdecydowanie zaczynają  spadać korzyści płynące z pełnej aktywności zawodowej. Powoduje to także uszczerbek na zdrowiu.

 

 

 

W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Melburn wzięły udział osoby które ukończyły 40 rok życia. Było  w sumie to 3500 kobiet i 3000 mężczyzn. Wnioski z badania powinny dać nam do myślenia. Jak bardzo narażamy swoje zdrowie pracując na pełnej mocy. Mało tego, taka praca przynosi mniejsze efekty niż w momencie gdy pracowalibyśmy mniej niż dotychczas ale bardziej efektywnie.

 

Analizując jak dużo chorób i dolegliwości dotyka ludzi przepracowanych związanych bezpośrednio lub pośrednio z wykonywaną przez nich pracą zawodową nie dziwi nas wynik tego badania.

 

 

A jak jest u was? Chcielibyście pracować 25h w tygodniu? 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!