Kapsułki do prania doprowadzają pralki do ruiny. Urządzenia nie są do tego zaprojektowane.

Przygotowanie prania dla wielu ludzi jest bardzo kłopotliwe. Zdarza się, że ulubiony sweterek z rozmiaru M, wyciągnięty z pralki przypomina dziecięce ubranko lub jedna czerwona skarpetka, która zawieruszyła się z białym praniem, zafarbowała wszystkie białe koszule. Na szczęście, aby uprościć proces prania, producenci proszków i produktów czyszczących stworzyli kapsułki piorące. Jednak czy ich używanie nie jest szkodliwe i nie popsuje naszej pralki?

 

Proszek, płyn do prania oraz kapsułki są najlepszym sposobem na świeże i czyste ubrania. Co jednak bardziej się opłaca?

 

Pod uwagę wzięliśmy ceny produktów jednej marki, która sprzedawana jest w dużej sieci sklepów (Ceny sprawdzane na Podkarpaciu):
Proszek do prania, który starczy na 38 prań kosztuje 35,99 zł. Koszt jednego prania to 0.94 zł
Płyn do prania, którym zrobimy 20 prań, kosztuje 20,99 zł. Koszt jednego prania wyniesie 0.99 zł
Kapsułki do prania, które posłużą do zrobienia aż 36 prań kosztują 35,99 zł. Jedna sztuka kosztuje 0.99 zł
Według tych cen kapsułki do prania nie są wcale droższe od innych produktów. Jednak kwota, którą płacimy często różni się w zależności od sklepu i można spotkać się z wyższymi cenami kapsułek, a niższymi proszku.

 

 

W takim razie czy kapsułki są bezpieczne?

Osoby, które są wierne swoim założeniom i wolą używać tradycyjnego proszku do prania, uważają że kapsułki piorące niszczą ubrania oraz wnętrze pralki.

 

 

Jeśli zauważysz, że kapsułki, które używasz nie zawsze się rozpuszczają, a we wnętrzu pralki zalegają Ci jej części – lepiej jeśli przestaniesz ich używać lub zdecydujesz się na korzystanie z nich, gdy ustawisz wyższą temperaturę. Nierozpuszczone części kapsułek mogą przyczynić się do wytworzenia nieprzyjemnego zapachu oraz zapychania rur.

 

 

A Ty jakie masz zdanie na temat kapsułek do prania?

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!