Miesiąc urodzenia określa na jakie choroby jesteśmy podatni. Jeden z nich jest szczególnie pechowy

Miesiąc urodzenia wiele może powiedzieć na temat naszego zdrowia.

Choć brzmi to jak kompletny zabobon, badania coraz częściej potwierdzają, że miesiąc, w którym się urodziliśmy determinuje pewne cechy zdrowotne.

Styczeń

 

Osoby, które urodziły się w pierwszym miesiącu znacznie częściej cierpią na nadciśnienie, raka płuc i choroby serca. Miesiąc ten również determinuje zachorowalność powyżej średniej na cukrzycę typu 2, a otyłość występuje znacznie częściej, niż u osób urodzonych w innym miesiącu.

Również zdrowie psychiczne pozostawia wiele do życzenia. Liczne badania wykazały, że ciemny sezon i niedobór witaminy D powoduje zwiększone prawdopodobieństwo występowania depresji i schizofrenii oraz powoduje poczucie smutku i beznadziei. Jednak głowa do góry, żywotność osób urodzonych w styczniu jest znacznie powyżej średniej.

Luty

 

Wiele osób urodzonych w lutym ma problemy z osłabionym układem odpornościowym. Sprzyja to rozwijaniu się alergii. Płuca, rak prostaty i zwapnienie naczyń występuje bardzo często.

Ludzie z tego miesiąca rzadziej są gryzieni przez owady i mniej podatni na choroby układu oddechowego.

Marzec

 

Niemowlęta z tego miesiąca często cierpią z powodu dławicy. Ponadto u kobiet często występują zaburzenia odżywiania jak anoreksja lub otyłość. Osoby urodzone w marcu mają bardzo wrażliwe serce i w przyszłości mogą cierpieć z powodu migotania przedsionków, zaburzenia zastawek serca lub jego niewydolność.

Również u osób z marca rak prostaty i zwapnienie występuje znacznie częściej. Tak samo jak w przypadku osób urodzonych w lutym, alergia na pyłki jest bardzo częsta.

Kwiecień

Osoby urodzone w kwietniu są w grupie ryzyka zachorowań na raka, choroby serca i płuc. U dzieci urodzonych w kwietniu choroby układu oddechowego występują znacznie częściej, przez co ból gardła i zapalenie oskrzeli to częste przypadłości.

W dorosłym życiu często rozwija się pesymistyczny pogląd na świat i smutek, co sprzyja depresji i uzależnieniu od alkoholu.

Maj

 

Najpierw dobra wiadomość, osoby urodzone w maju i lipcu rzadziej chorują niż rówieśnicy urodzeni w innym miesiącu. Prawdopodobieństwo raka jest znacznie niższe.

Jednak u osób z maja wzrasta ryzyko zachorowania na stwardnienie rozsiane, nadciśnienie krwi i nietolerancję glutenu. W starszym wieku często rozwija się depresja, a wskaźnik samobójstw jest o 17% wyższy niż w innych przypadkach.

Czerwiec

 

Niemowlętom urodzonym w czerwcu towarzyszy brak apetytu. Ryzyko zachorowania na anoreksję jest 30% powyżej średniej. Również występowanie cukrzycy i chorób układu krążenia jest bardzo wysokie.

Jednak osoby z czerwca rzadko cierpią na nowotwory lub ataki serca. Letni miesiąc sprzyja dobremu nastrojowi i osoby urodzone w tym miesiącu są raczej optymistami.

Lipiec

 

Osoby z lipca są pełne dobrego humoru. Depresja? Nie z nimi! Jednak w przypadku osób urodzonych w tym miesiącu trudności pojawiają się w przypadku zębów, kości i układu trawiennego.

Ponadto nieproporcjonalnie często rozwija się cukrzyca typu 1. Okazuje się również, że osoby z tego miesiąca mają mniej dzieci niż w innych przypadkach. Oprócz tego ryzyko udaru mózgu i rak rozwija się niezwykle rzadko.

Sierpień

 

Roztocza sprawiają, że życie osób z sierpnia może być trudne. Zapalenie zatok czy spojówek występuje bardzo często. Jednak ryzyko astmy jest niewielkie.

Ludzie urodzeni w sierpniu mają bardzo zdrowe serce, co sprawia, że udar lub zawał serca jest znacznie mniej prawdopodobny.

Wrzesień

 

Urodzeni w tym miesiącu są mniej narażeni na cukrzycę u choroby serca. Niemowlęta często walczą z wypryskami, które w późniejszych latach zanikają. Również infekcje bakteryjne żołądka i układu oddechowego są bardzo częste. Należy także uważać na alergie.

Październik

 

Osoby urodzone w październiku są dość silne i doskwiera im niewiele dolegliwości. Jednak często spotykane są złamania kości, osteoporoza i próchnica zębów. Ten miesiąc może również sprzyjać rozwijaniu chorób żylnych, astmy i innych chorób układu oddechowego.

Niemniej jednak osoby z października żyją długo i ryzyko chorób serca, nowotworów i nadciśnienia jest niewielkie.

Listopad

 

Ostre zapalenie oskrzeli, infekcje wirusowe, atopowe zapalenie skóry, zaburzenia neurologiczne i ADHD to najczęstsze dolegliwości. Jednak prawdopodobieństwo cukrzycy, otyłości i chorób serca jest znacznie mniejsze u osób urodzonych w listopadzie.

Ludzie z tego miesiąca są obdarzeni ponadprzeciętną długością życia.

Grudzień

Ryzyko urazów jest szczególnie wysokie, więc siniaki i stłuczenia są na porządku dziennym. U osób urodzonych w grudniu ryzyko zaburzeń psychicznych jak schizofrenia, czy depresja maniakalna jest o 8% wyższe.

Jednak zimowy miesiąc nie sprzyja rozwijaniu się chorób serca i cukrzycy.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się na facebooku!
[fb_button]

Tekst pochodzi z: https://5minutdlazdrowia.pl/miesiac-urodzenia-a-choroby/

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!