Nawóz domowy do ogórków- użyj , a zobaczysz jak szybko urosną. Bardzo skuteczny oraz banalnie prosty środek do przygotowania.

Wielu ogrodników lub właścicieli działek zastanawia się co zrobić, aby bardziej obfite były plony.

 

Na samym początku zastanów się kiedy oraz w jaki sposób powinno się to robić, a później trzeba myśleć w jaki konkretny sposób temu zaradzić , aby Twoje plony były jeszcze lepsze.

 

Znajdziesz tu kilka dobrych rady na przygotowanie odpowiedniego nawozu dla Twoich sadzonek.

1.W jaki sposób zauważyć brakujące mikroelementy Twoim ogórkom?

Koniecznie zwróć uwagę na:

 

  • Gdy liście zaczną robić się jasnozielone zaczyna im brakować azotu.
  • Jak pojawią się białe plamy na liściach jest to niedobór wapnia.
  • Gdy liście do dołu zaczną się skręcać wynika z całkowitego braku wapnia.

 

Gdy zobaczysz któryś z tych przypadków koniecznie uzupełnij makro oraz mikroelementy. Jak masz ochotę kup odpowiednie środki w sklepie ogrodniczym.

 

Gdy chcesz mieć zdrowe i bez dodatku chemii, koniecznie zrób sama odpowiedni preparat z produktów , które używasz na co dzień.

2.Przepis na proste oraz tanie nawozy uniwersalne.

Potrzebne będzie opakowanie drożdży ( 10 gram).

Do 10 litrowego wiadra wlej wodę , następnie rozpuść w nim drożdże, następnie odstaw na około 3 dni. Po upływie tego czasu, roztwór możesz używać. Pół litra roztworu potrzebne będzie na jedną sadzonkę ogórków.

 

Zakup bochenek chleba żytniego.

W 10 litrowym wiaderku namocz bochenek chleba żytniego, i odstaw na około 12 godzin. Po upływie tego czasu chleb będzie całkowicie rozmiękczony , wiec musisz go przecedzić i dodać 10 kropli jodu. Dokładnie wymieszaj, następnie rozcieńcz litr roztworu na 10 litrów wody .Przygotowanym roztworem spryskuj zmienione rośliny.

 

Czy zgadasz się, że jest to naprawdę proste? Sądzę, że jest ro łatwiejsze niż wizyta w sklepie ogrodniczym. Życzę powodzenia!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!