Nigdy nie zasłaniaj kocem dziecięcego wózka. To może być niebezpieczne dla Twojej pociechy.

Każdy młody rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, jednak zmieniające się warunki pogodowe mogą utrudnić to zadanie. Jak ubrać dziecko na spacer? Jakie zabawki zabrać na wyjazd? I ile pieluch powinno wziąć w zapasie Rodzicielstwo to wspaniała rzecz jednak czasami, gdy chcemy pomóc swoim pociechom, możemy im tylko zaszkodzić.

Spacer z maleństwem zawsze jest dobrym pomysłem. Świeże powietrze oraz przyjemna aura to jednak nie wszystko o czym powinno się myśleć przed wyjściem na zewnątrz

Jeśli zdarzyło Ci się zabezpieczyć wózek swojego malucha przy pomocy kocyka lub pieluchy musisz wiedzieć, że taka czynność jest szkodliwa dla Twojego dziecka. Zasłonięcie wózka dodatkowym materiałem powoduje brak cyrkulacji powietrza, a przez to temperatura w wózku drastycznie wzrasta. Wywieszenie kocyka lub pieluchy sprawia, że w środku wózka zaczyna być piekielnie gorąco, dziecko się przegrzewa i może dostać udaru.

Jeśli w upalne dni, zdarzyło Ci się zasłaniać wózek dziecka pieluchą bądź kocykiem, pamiętaj że może mieć to drastyczne skutki.

Przekaż tę informację innym mamom!

Tekst pochodzi z: genialne.com.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!