Badania potwierdzają: w tym wieku jesteś największą nudziarą.

Smutne, ale prawdziwe: im masz więcej lat, tym jesteś mniej żądny przygód.

Badania wykazały, że prawdopodobnie wcześniej kładziesz się spać, mniej entuzjastycznie podchodzisz do różnych spraw i ogólnie rzecz biorąc, doświadczasz mniej ekscytujących rzeczy. Hmm… Co takiego?

Naukowcy z Airbnb Experiences odkryli dokładny wiek, w którym ludzie osiągają punkt zwrotny w swoim życiu (podpowiedź: często wiąże się to z przyjściem na świat ukochanych dzieci). Próbujesz zajść w ciążę albo nie możesz się doczekać nadchodzącego urlopu macierzyńskiego? To lepiej zacznij się szykować na emocjonujące czasy…

Naukowcom udało się określić dokładny moment, kiedy twój „pierwiastek zabawy” zaczyna pikować lub – jeśli wolisz – osiąga „szczyt nudy”. To właśnie ten moment, kiedy widząc duży zbiornik wodny, przestajesz myśleć o kąpieli na golasa, a raczej wolisz z herbatką zanurzyć się pod kocem.

Po ciąży wiele osób zaczyna prowadzić mniej przygodowe życie. Zazwyczaj wiąże się to z okresem, kiedy zaczynają przystosowywać się do nowej roli rodziców.

Potrzeba ustatkowania się

Według naukowców zmiana ta dotyczy kobiet w wieku około 35 lat. U mężczyzn dzieje się to nieco później, w wieku 39 lat. To właśnie wtedy osiągamy „szczyt nudy”. Najważniejsza przyczyna tej zmiany?

Około 15 procent idzie na łatwiznę i obwinia o to swoich partnerów. 20 procent wskazuje, że winę ponoszą ich dzieci. Kiedy po raz enty przeżyjesz bezsenną noc, zaczniesz lepiej rozumieć, o co chodzi.

Naukowcy uważają, że „życie pełne przygód” oznacza spontaniczne robienie różnych rzeczy. Trzydziestolatki – w przeciwieństwie do młodszych uczestników badania – rzadziej robią rzeczy wymienione poniżej. A ty? Na ile jesteś nudny? 

Odważne pomysły

Naukowcy twierdzą, że możesz określić się jako osobę wiodącą życie pełne przygód, jeśli często robisz rzeczy z poniższej listy – a przynajmniej nie mdli cię na samą myśl o nich. Oto one:

1. Siedzenie do późna w nocy w normalny dzień tygodnia.

2. Uprawianie nowego hobby

3. Zawarcie nowych znajomości

4. Rezerwacja spontanicznego wyjazdu na urlop

5. Nauka nowej umiejętności

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!