O tym 8-latku mówi cały świat. Zdał maturę i po wakacjach zaczyna studia.

Ten 8-letni Belg jest na językach całego świata! Powód? Chłopiec ukończył szkołę średnią w zaledwie półtora roku i po wakacjach planuje rozpocząć naukę na uniwersytecie. Zdaniem rodziców, jego iloraz inteligencji wynosi 145.

 

 

Podczas gdy jego rówieśnicy wrócą po wakacjach do szkoły podstawowej, 8-letni Laurent Simons rozpocznie studia na wyższej uczelni. Chłopiec ukończył sześcioletnią naukę w szkole średniej w ciągu zaledwie 1,5 roku. Właśnie odebrał dyplom (odpowiednik polskiej matury) wraz z 18-letnimi kolegami z klasy.

 

Na antenie belgijskiego radia RTBF Laurent powiedział, że jego ulubionym przedmiotem jest matematyka, ponieważ “jest ona bardzo pojemna. Są statystyki, geometria, algebra”.

 

W szkole podstawowej chłopiec nudził się na zajęciach, ponieważ znał odpowiedzi na prawie wszystkie pytania.

 

“Czasami moim kolegom odpowiedź na pytania zabierała zbyt dużo czasu, więc robiłem to za nich” – mówił z rozbrajającą szczerością chłopiec.
Rodzice 8-latka mówią, że jego zdolności intelektualne były widoczne już od najmłodszych lat.

 

“Było mu ciężko bawić się z rówieśnikami. Obserwował ich z boku, robił różne rzeczy, nie wiedział, co robić z zabawkami” – wspomina ojciec Laurenta – “Jeśli zdecyduje się jutro, by zostać stolarzem, to nie będzie to żaden problem, o ile tylko będzie szczęśliwy” – dodaje.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!