Odżywka dla storczyków oraz pozostałych kwiatów kwitnących- otrzymasz z jednego niesamowitego składnika.

Storczyki są bardzo wymagającymi kwiatami, które potrzebują pielęgnacji oraz odżywienia, wtedy cieszyć się będziemy pięknymi oraz dorodnymi kwiatami.

 

O inne rośliny kwitnące, także trzeba odpowiednio dbać. W czasie kwitnięcia wszystkie rośliny warto odżywiać , gdyż otrzymamy pięknie wyglądające i zdrowe kwiaty.

 

Myślałam, że tylko w ogrodniczym sklepie otrzymam odpowiednią odżywkę dla moich ulubionych kwiatów. Pomyliłam się i to bardzo, gdyż z prostego składnika jakim jest skórka z banana przygotuje świetny nawóz do moich kwiatów.

 

Skórka z banana poza wieloma minerałami posiada potas oraz magnez. Jest najlepszym oraz najbardziej cenionym składnikiem na nawozy dla roślin doniczkowych. Na dwa sposoby przygotujesz nawóz ze skórki banana.

 

Całkowicie wysusz oraz sproszkuj

W jednym litrze wody świeżą skórkę z banana zaparzyć, następnie odłożyć na 24 godziny.

Płynnym nawozem podlewaj regularnie rośliny, a sproszkowany wsyp do doniczki przy korzeniach.

 

Po drugiej dawce zobaczysz, że efekty są zachwycające. Idealnie pasuje do storczyków lub pelargonii, które pięknie wyglądać będą również w grudniu.

Jeszcze jedno zastosowanie ma skórka z banana. Użyj jej do pozbycia się kurzu z liści, a do tego nadasz piękny połysk liściom.

 

Wiedziałaś , że używając skórki od banana usuniesz osad po winie , kawie lub nikotynie, a do tego wybielisz sobie jeszcze zęby?

 

Z tego strony dowiedziałaś się wielu sposobów na użycie skórki z banana. Spróbowanie nie kosztuje Cię nic.

Życzę powodzenia!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!