Pierścionki i kolczyki świecą jak nowe. Po prostu zostaw je w wodzie z tą przyprawą na noc.

Pudełko z biżuterią jest zwykle przechowywane z dala od kuchni, ale to właśnie tam można znaleźć większość środków czyszczących srebro, złoto, a nawet biżuterię z kamieniami szlachetnymi.
W większości przypadków drogie usługi profesjonalistów nie będą Ci potrzebne, jeśli dowiesz się, jak zadbać o swoją biżuterię w domu.
Zabarwienia, ciemne plamy – wszystko to można łatwo usunąć czasami za pomocą kilku ruchów. Opracowaliśmy listę sposobów, które pomogą Twoim pierścionkom, kolczykom i wisiorkom zabłysnąć nowym blaskiem.

 

Jak czyścić złoto

 

 

Obrączki ślubne są wciąż na dłoni, dlatego szybko się brudzą: są pod wpływem agresywnego środowiska detergentów, sebum, potu, są porysowane, a zadrapania są wypełnione brudem. Przywróć cenny szyk swojej pięknej biżuterii za pomocą jednego z tych sposobów.
Sól. Rozcieńcz 5 łyżek soli w szklance wody. Zanurz w niej złoto i pozostaw w roztworze na dzień lub noc. Następnie opłucz czystą wodą i wytrzyj miękką szmatką.
Cukier. Namocz złoto w słodkiej wodzie, użyj 3 łyżeczek cukru na szklankę. Lepiej jest rozpuścić go w gorącej wodzie i ostudzić. Takie kwaśne środowisko idealnie oczyści biżuterię przez noc.

 

 

Ocet. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów: wystarczy przetrzeć złoto octem, a następnie opłukać i wysuszyć.

 

 

Zamiast octu można użyć soku z cebuli, soku z cytryny lub białka jaja, rozcieńczonego 1: 1 piwem.

 

Jak czyścić srebro

Wysokiej jakości srebro (również białe złoto) należy dać jubilerowi w celu delikatnego oczyszczenia, ale srebro z popularnych i niższych prób można łatwo wyczyścić w domu.

 

 

Sok z cytryny z amoniakiem. Srebro jest często zabarwione i aby je wyczyścić, rozpuść łyżeczkę soku z cytryny i amoniaku w szklance wody. Zanurz produkt w roztworze na minutę, a następnie wytrzyj.

 

 

Surowe ziemniaki Jeśli zanurzysz srebrną biżuterię w ziemniakach startych na drobnej tarce, efekt będzie taki sam jak w przypadku skorzystania ze sposobu z sokiem z cytryny.
Teraz wiesz, jak wyczyścić srebro, ale pamiętaj: dla każdej biżuterii ważne jest delikatne czyszczenie, jeśli wybierzesz ściereczkę lub pędzel, upewnij się, że nie podrapią biżuterii.

 

Jak czyścić klejnoty

 

Aby oczyścić biżuterię za pomocą odpowiedniego sposobu, musisz znać twardość kamienia .
Miękkie kamienie, takie jak opal, malachit. Zanurz w zimnym roztworze płynu do naczyń (1 łyżeczka na szklankę), a następnie przetrzyj szmatką.

 

Organiczne kamienie, takie jak bursztyn, korale lub perły. Nie toleruj nagłych zmian temperatury i agresywnego środowiska. Dla nich odpowiednia będzie woda rozcieńczona z alkoholem w stosunku 1: 1. Możesz użyć wódki.

 

Twarde kamienie, takie jak cyrkonia, diament, szafir, rubin lub szmaragd. Łatwo czyścić za pomocą np. amoniaku.

 

Czyszczenie kamieni jest żmudnym i delikatnym procesem. I tak, aby cieszyć  się ich pięknem jak najdłużej, trzymaj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego i wysokich temperatur.

 

 

Kuchnia to małe laboratorium. Nigdy nie wiesz, do czego sól lub ocet mogą być użyte, ale zawsze pomocne jest posiadanie takiej ściągawki.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!