O tych właściwościach płynu do płukania nie wiedziałam. Triki, od doświadczonej sprzątaczki.

Zmiękczanie ubrań to nie jedyna funkcja płynu do płukania tkanin. Wiele osób korzysta z płynu do płukania podczas prania ubrań. Czy wiesz, że nie tylko zmiękcza ubrania, ale można go również użyć jako środka czyszczącego?

 

Możliwe, że nie przeszło Ci to przez myśl, ale w wielu przypadkach płyn do zmiękczania tkanin działa tak dobrze, a często nawet lepiej, jak standardowe środki czyszczące.

 

Mycie okien bez smug

Przy użyciu odrobiny płynu do zmiękczania tkanin łatwo umyjesz okna bez pozostawiania na nich smug. Aby uzyskać odpowiedni efekt, dodaj trochę płynu do ciepłej wody. Dodatkowym plusem mycia okien w ten sposób jest to, że ściereczka się nie postrzępi. Nie zobaczysz też włókien na szybach!
Płyn usuwa te cząsteczki. Podsumowując: możesz łatwo sprawić, aby twoje okna i ramy okienne pozostały bez smug i irytujących włókien.

 

Czyszczenie płytek łazienkowych

Płyn do płukania tkanin czyści również płytki łazienkowe, terakotę i glazurę. Dodaj trochę płynu do zmiękczania tkanin do wody i wymieszaj. Kiedy roztwór będzie gotowy, oczyść płytki z brudu, a następnie opłucz je ciepłą lub letnią wodą.
Twoje płytki łazienkowe, terakota i glazura znów będą błyszczeć. Kolejna zaleta: płyn do płukania usuwa również osad! Dzięki temu wyczyścisz wszystkie płytki w łazience, terakotę i glazurę za jednym razem

 

Czyszczenie mebli

Stół i krzesła ciągle pokryte są tłustymi plamami? Okruchy z jedzenia są rozgniatane? Dodaj trochę płynu do płukania do spryskiwacza z wodą. Spryskaj zabrudzone miejsca roztworem.
Następnie możesz je wyczyścić na sucho szmatką. Tłuste plamy znikną bez konieczności użycia całego wiadra płynu do czyszczenia. Wystarczy tylko spryskiwacz z fantastycznym roztworem!

 

Czyszczenie stali nierdzewnej

Cechą charakterystyczną stali nierdzewnej jest to, że prawie zawsze widać na niej plamy. Wystarczy, że jej dotkniesz, a od razu pojawią się na niej tłuste ślady.
Dlatego urządzenia i meble ze stali nierdzewnej dobrze jest czyścić rozcieńczonym płynem do płukania. Plamy znikną i wszystko znów będzie czyste. Dodatkowo, płyn często ma znacznie przyjemniejszy zapach niż standardowe środki czyszczące do stali nierdzewnej. Same korzyści!  

 

Ograniczenie elektryzowania się włosów

Może to zabrzmieć dziwnie, ale płyn do zmiękczania tkanin wpływa korzystnie również na włosy! Nie tylko sprawia, że są one bardziej błyszczące i łatwiej je rozczesać, ale i zmniejsza ich elektryzowanie się.
Rozważ użycie czegoś innego niż maska do włosów! Uwaga: Płyn nie może dostać się do oczu! Może on również powodować reakcję alergiczną, dlatego zawsze należy wypróbować go uprzednio na skórze.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!