Policja stworzyła specjalne miejsce gdzie bezdomne psy mogą zjeść i się napić.

Życie na ulicy jest naprawdę trudne. Dotyczy to zarówno ludzi jak i zwierząt. Większość z nas nigdy nie doświadczy tego czego doświadczają bezdomni. To co dla nas jest oczywiste i normalne dla nich jest marzeniem.

 

W przypadku bezdomnych zwierząt naprawdę niewiele wystarczy by odmienić ich życie. Policja w mieście Tacana w Peru wpadła na bardzo ciekawy pomysł. Przed komisariatem policjanci wystawili specjalną stację w której zwierzęta mogły znaleźć jedzenie i wodę.

Powodem dla którego policjanci zdecydowali się na taki krok był fakt, że bezdomne zwierzęta często padały ofiarą osób celowo podających im szkodliwe jedzenie na przykład przysmaki dla zwierząt zmieszane ze szkłem. Koty i psy umierały w męczarniach po zjedzeniu takiego pokarmu, dlatego policjanci postanowili sami je dokarmiać.

 

 

Pierwsza stacja została zamieszczona w 2017 roku i od razu okazała się prawdziwym hitem. Zwierzęta bardzo chętnie korzystały z jej dobrodziejstwa. Od tego czasu w miasteczku postawiono wiele podobnych miejsc gdzie zwierzęta mogły zjeść.

 

 

Cała konstrukcja to dwie rury – jedna z wodą a druga z pokarmem. Możecie zobaczyć jak sprawdza się to w praktyce. Czy chcielibyście by podobna inicjatywa miała miejsce w naszym kraju? Czekamy na komentarze.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!