Poznaj światowy numer 1 na nadciśnienie, wysoki cholesterol i zdrowe serce.

Dbasz o zdrowe odżywianie, bo wiesz, że dieta wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie? Koniecznie spróbuj daktyli!

 

Minimalizują ryzyko zawału i wylewu, pomagają obniżyć ciśnienie krwi oraz zmniejszyć poziom złego cholesterolu. Dzięki bogactwu wartości odżywczych, wspomagają działanie układu odpornościowego.
Jeśli zależy Ci na zdrowiu i świetnej formie, daktyle powinny na stałe zagościć w Twoim menu.

 

8 prozdrowotnych właściwości daktyli:

 

Źródło żelaza
Owoce daktylowca to bogate źródło żelaza niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To szczególnie ważne dla osób cierpiących na anemię. Większe zapotrzebowanie na ten pierwiastek mają również dzieci i kobiety w ciąży. Przyjmuje się, że 100 gram daktyli dostarcza do organizmu około 0,9 miligrama żelaza, co stanowi około 11% dziennego zapotrzebowania. Żelazo jest niezbędne do przenoszenia tlenu przez czerwone krwinki.

 

Przeciwdziałanie biegunkom
Duża ilość potasu zawarta w daktylach, pozytywnie wpływa na florę bakteryjną układu pokarmowego. Jedząc daktyle zmniejszamy ryzyko występowania biegunek, a w przypadku ich wystąpienia, minimalizujemy ich skutki.

 

Sposób na zaparcia
Jeśli dokuczają Ci się zaparcia, daktyle z pewnością przyniosą Ci ulgę. Mocząc je przez całą noc w wodzie, przygotujesz łagodny środek przeczyszczający. Wypijając co rano szklankę wody z daktylami, wspomożesz działanie układu pokarmowego.

 

 

Na straży wagi
Walczysz z nadwagą? Daktyle będą Twoim sprzymierzeńcem! Spożywaj je codziennie na pusty żołądek. Dzięki zawartości naturalnego cukru, pozbędziesz się uczucia głodu i chęci podjadania. Zdrowa przekąska pozwoli Ci zgubić nadprogramowe kilogramy w mgnieniu oka.

 

Regulacja poziomu cholesterolu
Daktyle pomagają oczyścić naczynia krwionośne i zapobiegają powstawaniu zatorów. Dzięki temu naturalnie regulują poziom złego cholesterolu (LDL) we krwi.

 

Na nadciśnienie
Daktyle do swojej diety powinny wprowadzić również osoby cierpiące na nadciśnienie. Owoce te zawierają regulujący ciśnienie potas, jednocześnie wolne są od obecnego w wielu produktach sodu, który je podwyższa.  Około 5-6 daktyli zawiera 80 mg magnezu, który skutecznie ułatwia przepływ krwi.

 

 

Wzmocnienie serca
By wzmocnić serce, pozostaw daktyle na noc namoczone w wodzie. Rano odciśnij owoce z nadmiaru wody i usuń pestki. Możesz je również zblendować i zjeść.

 

Przeciw zawałowi
Jak już wcześniej wspominaliśmy, daktyle są kopalnią minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.  Wysoka zawartość potasu doskonale wpływa na układ nerwowy, znacząco zmniejszając ryzyko zawału.

 

Mamy nadzieję, ze ten artykuł pomoże każdemu, kto poważnie myśli o swoim zdrowiu. Podziel się nim ze znajomymi, aby i oni mogli poznać fenomenalne właściwości daktyli.

 

 

Artykuł ten zawiera jedynie opinie medyczne i powinien być traktowany jedynie jako wskazówka dotycząca zdrowego trybu życia. W przypadku występowania jakichkolwiek problemów ze zdrowiem, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Treści zawarte na tej stronie nie stanowią diagnozy. Gdy czujesz, że z Twoim zdrowiem dzieje się coś niedobrego, koniecznie udaj się do specjalisty!

 

 

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!