Proste metody powstrzymania efektu starzenia się dłoni

Na twoich rękach zaczynają pojawiać się zmarszczki i przebarwienia? To dlatego, że nie pielęgnujesz ich z wystarczającą dbałością, a czas robi swoje. Aby utrzymać zdrową skórę dłoni o młodym wyglądzie należy odpowiednio o nią zadbać.

pinterest.com

Ceniona dermatolog, dr Ellen Marmur z Mount Sinai Medical Center, mówi:

Ręce są najbardziej podatne na pierwsze oznaki starzenia się i często widać na nich upływający czas szybciej niż twarzy.

Nasze ręce mają tendencję do szybkiego starzenia się, ponieważ na ich powierzchni znajduje się bardzo mało tłuszczu. Elastyna ​​i kolagen ulega na tym obszarze skóry szybszej degradacji. Zaniedbania w pielęgnacji skóry dłoni może spowodować szybsze pojawienie się zmarszczek, plam starczych i suchej skóry.

Oto 3 oznaki starzenia się rąk:

1. Plamy starcze

pinterest.com

Zazwyczaj plamy starcze powstają na skutek ekspozycji na ostre słońce i nie stosowania żadnej ochrony przeciwsłonecznej.

2. Zmarszczki

curejoy.com

Zmarszczki są bezpośrednim skutkiem starzenia się. Szkody wywołane promieniowaniem słonecznym, brak nawilżenia i odwodnienie mogą przyspieszyć proces pojawiania się zmarszczek na skórze dłoni.

3. Sucha skóra

curejoy.com

Sucha skóra pojawia się głównie z powodu braku odpowiedniej pielęgnacji. Osoby, które mają styczność z ostrymi detergentami częściej mają problemy z suchą skórą. Ważne jest, abyśmy traktowali skórę dłoni ze szczególną dbałością.

Porady dotyczące pielęgnacji skóry dłoni:

Wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany w codziennej rutynie i dodać do harmonogramu kilka prostych zabiegów kosmetycznych, dzięki którym skóra twoich dłoni zmieni się nie do poznania:

1. Złuszczanie

To niezbędny zabieg, który pozwoli ci uzyskać piękne i gładkie dłonie. Dzięki tym prostym i naturalnym recepturom na domowy peeling będziesz mogła wykonać ten zabieg sama w domu.

Peeling cukrowy z miodowo-kokosowego

curejoy.com
  • Umieść 1 łyżeczkę oleju kokosowego w miseczce i dodaj 2 łyżeczki miodu
  • Do mieszanki dodaj 1 łyżeczkę soli, 1 łyżeczkę cukru i 1 łyżeczkę soku z cytryny
  • Użyj powstałej pasty, aby złuszczyć martwy naskórek na dłoiach

Peeling z proszku do pieczenia

curejoy.com
  • Wymieszaj 1 łyżeczkę proszku i 1 łyżeczkę miodu
  • Wymieszaj składniki
  • Użyj mieszanki do wykonania delikatnego masażu i złuszczaj martwy naskórek

2. Nawilżanie

Niezwykle ważne jest, aby nawilżanie rąk stało się istotną częścią twojego harmonogramu dnia. Nie musimy wydawać fortuny na wymyślne specyfiki, aby odpowiednio zadbać o kondycję skórę. Niektóre produkty dostępne na rynku pomagają w tworzeniu się kolagenu, który jest niezbędny do przywrócenia witalności skóry.

Olejki eteryczne

curejoy.com

Olejek cytrynowy, geraniowy oraz z nasion marchwi wykazują właściwości pobudzające powstawanie kolagenu w skórze. Wystarczy wybrać jeden olejek eteryczny, wymieszać go z innym olejem nośnikowym, takim jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek. Zastosowanie mieszanki na skórze dłoni pozwoli ci cieszyć się ich gładkością i jednolitym kolorytem.

Aloes

curejoy.com

Aloes to popularny i skuteczny eliksir młodości. Znany jest ze swojej zdolności do wspomagania produkcji kolagenu w skórze. Najlepsze działanie ma żel zebrany bezpośrednio ze świeżo zebranych liści aloesu i nałożony na ręce. Jeśli nie masz w domu rośliny, możesz użyć kupnych produktów ekologicznych.

3. Jedz mądrze

curejoy.com

“Jesteśmy tym, co jemy”, to powiedzenie ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Posiłki, które spożywasz, mogą pomóc ci zachować zdrowie i dobrą kondycję skóry, a także wspomóc produkcję kolagenu w twoim ciele. Poniższe produkty spożywcze pomogą ci zachować młodość skóry dłoni na dłużej:

  • Produkty sojowe
  • Czerwone warzywa i owoce
  • Witamina C
  • Warzywa strączkowe

4. Nawadniaj się

curejoy.com

Zapewnij sobie codziennie odpowiednią ilość wypijanej wody, ponieważ odwodnienie prowadzi do wysuszenia skóry i rozwoju uporczywych dolegliwości.

5. Ochrona przeciwsłoneczna jest konieczna

curejoy.com

Zainwestuj w dobry filtr przeciwsłoneczny, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez promienie słoneczne. Nie możemy zatrzymać naszego zegara biologicznego, ale dbanie o skórę z pewnością może pomóc utrzymać jej witalność.

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!