Prosty sposób na wyczyszczenie żeliwnego rusztu pieca: Tłuszcz rozpuszcza się bez wysiłku.

Prosty sposób na wyczyszczenie żeliwnego rusztu na piecu. Zaoszczędzi Ci to dużo czasu i wysiłku. Bez szorowania, a tłuszcz rozpuszcza się dosłownie na twoich oczach.

Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem. Ruszt żeliwny to osobny rozdział, a jego czyszczenie wymaga sporo pracy. Dzieje się tak głównie dlatego, że osadza się na nim brud i tłuszcz, tworząc twardą warstwę, trudną do czyszczenia.

Ruszt należy zatem regularnie czyścić, aby uniknąć przypalonego tłuszczu. Jeśli jednak zdarzy się, że ruszt jest mocno zabrudzony, doradzimy, jak niemalże bez wysiłku go wyczyścić.

Jak czyścić żeliwny ruszt kuchenki gazowej?

Pokażemy Ci, jak zrobić to szybko i skutecznie domowymi sposobami. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy wiedzieć, że z siatką należy obchodzić się ostrożnie, aby uniknąć uszkodzeń. Do mycia najlepiej używać trwałej szczotki z niemetalicznym włosiem lub gąbki z odpowiednim detergentem.

Pamiętaj również, że jeśli do czyszczenia rusztów używasz ostrych środków chemicznych (takich jak amoniak), zawsze przepłucz je gorącą wodą z mydłem. Zapobiegaj rdzewieniu, susząc kratki przed ponownym umieszczeniem ich na płycie.

Oto 3 najpopularniejsze i najskuteczniejsze sposoby czyszczenia rusztów żeliwnych

 

Woda mydlana

Jest to jedna z najpopularniejszych metod i chociaż działa, ludzie próbują jeszcze skuteczniejszych metod czyszczenia. Przed wyjęciem rusztów żeliwnych odczekaj, aż palniki całkowicie ostygną. Umieść je w pustym zlewie lub wannie.

Następnie napełnij zlew gorącą wodą tak, aby zakryła ruszty. Dodaj trochę detergentu do wody . Pozostaw żeliwne ruszty nasączone roztworem mydła na około 10-15 minut. Pozwoli to skutecznie uporać się z zabrudzeniami jeszcze przed przystąpieniem do szorowania.

Następnie użyj niemetalowej szczotki z miękkim włosiem, aby wyszorować i usunąć resztki jedzenia lub tłuszczu. Gdy kratki są wolne od brudu. Opłucz je ciepłą wodą, aż nie pozostaną żadne ślady mydła.

Na koniec dokładnie wysusz je czystą szmatką przed ponownym umieszczeniem na kuchence. Ta metoda jest zalecana przez wiele gospodyń domowych.

Czyszczenie sodą oczyszczoną

Najpierw wymieszaj trzy części sody oczyszczonej z jedną częścią wody , aby uzyskać gęstą pastę. Weź miękką szczotkę lub szmatkę, aby pokryć żeliwne ruszty pastą , aby dostać się do wszystkich szczelin i trudno dostępnych miejsc. Pozostaw mieszankę na kratkach na około 15-20 minut.

Powodem jest to, że soda oczyszczona może działać. Następnie użyj miękkiej szczoteczki do czyszczenia lub szczoteczki do zębów , aby usunąć wszelkie pozostałości, a następnie dokładnie spłucz w ciepłej wodzie. Na koniec wytrzyj ruszty miękką, czystą ściereczką.

Ocet winny

Wymieszaj jedną część octu i jedną część wody w butelce z rozpylaczem. Następnie przygotowanym roztworem spryskaj brudne kratki i pozostaw na 15 minut. Wytrzyj je dokładnie czystą, wilgotną ściereczką. Aby zredukować silny zapach octu, dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego do roztworu czyszczącego. To powinno rozwiązać problem.

Powodzenia!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!