Samolot bez okien oferuje pasażerom panoramiczny widok. Niezapomniane wrażenia gwarantowane

Międzynarodowa agencja zajmująca się designem wyszła z intrygującą i nowatorską koncepcją, która zdobyła prestiżową nagrodę. Przedmiotem zachwytów jest samolot bez okien, umożliwiający wyświetlanie wszelkiego rodzaju obrazów w wewnętrznej części kabiny.

Samolot bez okien

Pomysł ten powstał po to, aby zwiększyć wrażenia pasażerów podczas lotu. Twórcy chcą to osiągnąć poprzez filmowanie środowiska zewnętrznego, a następnie wyświetlanie spektakularnych widoków wewnątrz kabiny.

Pomysłodawcy nie chcą ograniczać się do maleńkiego okienka, chcą za to, aby pasażerowie mogli liczyć na efektowny widok, który zagwarantuje, że każda podróż będzie niezapomniana. Oczywiście poza podniebnymi widokami, możliwe jest wyświetlanie filmów.

Ekonomiczniej

Choć może wydawać się to dziwne, taka budowa samolotu redukuje masę i tym samym upraszcza konstrukcję. To z kolei pozwala na większą elastyczność przy projektowaniu wnętrza.

O podróży takim samolotem póki co możemy jedynie pomarzyć, wszystko jednak przed nami. Wiele linii lotniczych rozważa wprowadzenie tego typu maszyn do swojej floty. Bez wątpienia doświadczenia z takiej podróży byłyby niezapomniane.

To musi być wiarygodne i prawdziwe, ale musi wywołać także dyskusję. – mówi o swoim projekcie Gareth Davies, dyrektor Technicon Design

Tekst pochodzi z: nauka.rocks

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!