Sekretny sposób na pobycie się wszystkich mrówek w ciągu jednej doby

Mimo tego, że lato dobiega końca, to wciąż możemy cieszyć się słoneczną i upalną pogodą. Jako miłośniczka Słońca nie przeszkadza mi jesienna aura z wysokimi temperaturami, jednak jest jeden problem, który chciałam żeby szybko zniknął.

Mrówki stale zaglądają do mojego domu, chociaż liczyłam że kiedy tylko aura zmieni się w nieco chłodniejszą, te małe insekty przestaną buszować po mieszkaniu

Próbowałam kilku sposobów jak się ich pozbyć i wydaje mi się, że w końcu znalazłam najskuteczniejszą metodę.

Sekretem ten metody jest Boraks, który możesz znaleźć w składzie wielu produktów czyszczących. Boraks kupisz w supermarkecie lub w sklepach online. Oprócz tej substancji potrzebujesz jeszcze dwóch składników.Przepis

  • 1 szklanka ciepłej wody,
  • 1/2 szklanki cukru,
  • 2 łyżki stołowe Boraksu.

Cała procedura jest bardzo prosta i przygotowanie pułapki zajmie Ci tylko kilka minut, a z pewnością uda Ci się ochronić dom przed tymi małymi insektami.

Boraks, wodę oraz cukier wymieszaj w jednym naczyniu. Następnie weź waciki kosmetyczne lub watę higieniczną i zrób z niej kilka kulek. Zamocz je w miksturze i umieść w miejscu gdzie najczęściej widzisz mrówki czyli najprawdopodobniej przy oknach, drzwiach oraz przy framugach.

Sekretny sposób na pobycie się wszystkich mrówek w ciągu jednej doby
yalesafe.com

Ta metoda jest naprawdę skuteczna. Już po pierwszej nocy widziałam kilkadziesiąt martwych mrówek, które zostały zwabione mieszanką boraksu i cukru. Po kilku dniach w domu nie było już żadnej żywej mrówki, a dodatkowo nowe insekty nawet nie próbowały pojawić się w mieszkaniu!

Tekst pochodzi z: genialne.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!