6 napojów, które skutecznie obniżają ciśnienie krwi. Dzięki nim poczujesz się lepiej.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, do 2035 roku na świecie będzie ponad 1,5 miliarda ludzi z nadciśnieniem. Każdego roku odsetek chorych na nadciśnienie wzrasta, a ta dolegliwość jest jedną z głównych przyczyn udarów mózgu oraz zawałów serca.

 

Z tą chorobą możemy jednak walczyć. Warto wyeliminować niezdrowe nawyki żywieniowe, między innymi zbyt wysokie użycie soli w diecie oraz stres, używki i brak ruchu sprawiają. Z nadciśnieniem można skutecznie walczyć i to nie tylko przy pomocy leków.

 

Oto 6 napojów, które skutecznie obniżą ciśnienie krwi:

 

1. Sok z granatów

W organizmie występuje enzym o nazwie ACE, który podwyższa ciśnienie krwi w organizmie. Jest on odpowiedzialny za tworzenie białka, które zwęża naczynia krwionośne. Na szczęście niektóre produkty blokują działanie tego enzymu. Taką zdolność ma sok z granatów.
Ten smaczny napój zalecany jest osobom posiadającym problemy z krążeniem. Antyoksydanty usprawniają pracę serca i układu krwionośnego oraz obniżają ciśnienie.

 

2. Mleko

Brak odpowiedniej ilości wapnia w organizmie zwiększa ryzyko rozwoju nadciśnienia. Ten dobroczynny minerał pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego, z tego powodu warto do jadłospisu produkty bogate w wapń.
Jednym z najpopularniejszych i najtańszych źródeł wapnia jest mleko. Pamiętaj jednak, aby nie kupować mleka pozbawionego tłuszczu, gdyż jest on niezbędny, aby wapń mógł być przyswojony przez organizm.

 

3. Sok z buraków

Te intensywnie czerwone warzywa są źródłem potasu oraz kwasu foliowego, czyli 2 elementów diety, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom ciśnienia krwi. Buraki posiadają także związki, które zwiększają przepływ krwi przez naczynia i pozytywnie wpływają na kondycję serca. Warto pić 1-2 szklanki dziennie, aby wspomóc walkę z nadciśnieniem.

 

4. Herbata z hibiskusa

Herbata z hibiskusa posiada aktywne substancje, które działają podobnie jak inhibitory enzymu ACEPicie tego napoju naturalnie obniża ciśnienie tętnicze i minimalizuje ryzyko rozwoju groźnych chorób, takich jak niewydolność krążeniowa, zawał serca czy udar mózgu. Najlepiej spożywać 3 filiżanki naparu każdego dnia. Herbata ma przyjemny, owocowy smak i intensywnie czerwony kolor.

 

5. Sok żurawinowy

Te drobne, czerwone i lekko kwaśne owoce żurawiny mają właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Przeciwdziałają uszkodzeniom wewnętrznych ścian naczyń krwionośnych, które mogą przyczyniać się do rozwoju wysokiego ciśnienia.
Dzięki temu napojowi obniżysz ciśnienie i rozszerzysz naczynia krwionośne. Umożliwi to swobodny przepływ krwi. Owoce żurawiny posiadają też sporo witaminy C, która również działa zbawiennie na zdrowie układu krwionośnego.

 

6. Woda

Woda to źródło życia oraz najtańsza i najzdrowsza metoda na obniżenie ciśnienia krwi. Odwodnienie sprawia, że naczynia krwionośne zwężają się, co skutkuje się zwiększeniem ciśnienia. W tej sytuacji sercu pracuje się trudniej. Mimo, że większość z nas zdaje sobie sprawę, że powinniśmy wypijać przynajmniej 2 l wody dziennie, mało kto stosuje się do tej zasady. Mała zmiana w nawykach może całkowicie odmienić twoje życie i uwolnić cię od dolegliwości.

 

Podziel się na facebooku!
[fb_button]

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!