Sok oczyszczający wątrobę – skutecznie oczyści Twoją wątrobę

Wątroba spełnia bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Bez niej nasz organizm nie byłby w stanie normalnie funkcjonować. Dlatego bardzo ważne jest aby zadbać o ten niezwykle ważny narząd wewnętrzny. Oto przepis na sok oczyszczający wątrobę.

Wątroba jest bardzo istotnym elementem układu immunologicznego. Odpowiada również za magazynowanie składników odżywczych. Jeśli nasza wątroba będzie w dobrej kondycji, to i my będziemy czuć się bardzo dobrze.
Aby wątroba była zdrowa, koniecznie powinniśmy spożywać odpowiednią ilość warzyw oraz owoców. Jeszcze ważniejsze jest unikanie żywności wysoko przetworzonej, czyli nafaszerowanej sztucznymi konserwantami. Pamiętajmy również o odpowiedniej ilość płynów – odpowiednie nawodnienie ułatwi naszej wątrobie radzenie sobie z codziennymi porcjami szkodliwych substancji: alkoholu, napojów gazowanych, zbyt mocnej kawy i herbaty, konserwowanej żywności i wielu innych.  Jednak istnieje rozwiązanie, które jest najskuteczniejsze –oczyszczanie wątroby za pomocą niezwykle zdrowych soków warzywnych!

Dynamiczne tempo życia sprawia, że nie mamy często czasu na to, aby przygotować sobie zdrowe jedzenie. Sięgamy często po fast foody, które zwiększają naszą podatność na zachorowania na wiele chorób  – marskość wątroby lub stłuszczenie wątroby. To tylko dwa przykłady, natomiast chorób jest bardzo wiele, a pozostawienie wątroby samej sobie może skończyć się nawet nowotworem. Poniżej przedstawiamy przepis na naturalną regenerację tego bardzo ważnego narządu.

Szczególnie zalecamy to rozwiązanie osobom, które czują, że ich wątroba po prostu nie daje sobie rady.
Sok oczyszczający wątrobę
Oto czego potrzebujesz:

  •  Sześć łodyg selera naciwego
  • 5 – 6 listków świeżej kolendry
  • Jeden średni burak
  • Pół cytryny
  • Nieduży kawałek obranego korzenia imbiru

Sposób przygotowania:

Tutaj najlepiej sprawdzi się sokowirówka, która od razu oddzieli sok z wszystkich produktów.  Sok przelewamy do szklanki i pamiętajmy, żeby wypić go od razu! Świeżo wyciśnięty sok ma najwięcej wartości odżywczych.

CHCESZ CZYTAĆ WIĘCEJ NA TEMAT UTRZYMANIA DOBREGO ZDROWIA? 
POLUB NAS NA FACEBOOKU I UDOSTĘPNIJ POST ZNAJOMYM ? 

Tekst pochodzi z: wybieram-zdrowie.com

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!