Spanie z psem w jednym łóżku jest korzystne dla zdrowia. Istnieje aż 7 zalet.

Chyba każdy z nas niejeden raz słyszał, że nie powinniśmy zachęcać psów do spania w naszych łóżkach. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego tak się mówi? Może rzeczywistość jest trochę inna? Okazuje się, że towarzystwo czworonoga podczas snu przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Sama jestem szczęśliwą właścicielką psa i muszę przyznać, że bardzo często śpię z nim w jednym łóżku. Poniżej zobaczysz 7 istotnych zalet, które mogą cię do tego przekonać.

 

#1 Zapewniają nam komfort

Choć nie wiadomo czy to przez jego ciepło, a może rytmiczne oddychanie – w obecności swojego pupila poczujesz się naprawdę komfortowo. W końcu to twój najlepszy przyjaciel, przy którym jest ci dobrze.

 

#2 Pomogą w walce z bezsennością

Dzięki obecności zwierzaka w Twoim łóżku, będziesz mógł się całkowicie zrelaksować, a co za tym idzie, spokojnie zasnąć.

 

#3 Przytulanki z pupilem łagodzą stres i niepokój

Pozytywne nastawienie zwierzaków wydaje się być zaraźliwe, a ich uprzejmy charakter działa kojąco i pomaga redukować stres. Na pewno łatwo zaśniesz i nie będziesz mieć kłopotów ze snem.

 

#4 Zapewniają ciepło

Ich ciepłe ciała i tendencja do zwijania się w kłębek blisko swoich właścicieli sprawiają, że masz w łóżku swój prywatny grzejnik. Podczas zimy to naprawdę duża zaleta.

 

#5 Pomagają walczyć z depresją

Twój czworonóg kocha Cię bezwarunkowo, a jest to naprawdę bardzo ważne, kiedy masz gorszy okres w życiu. Szczera i bezwarunkowa miłość Twojego pupila może zdziałać cuda.

 

#6 Dzięki nim czujemy się bezpiecznie

Psy mają bardzo dobry słuch i reagują natychmiast kiedy w pobliżu pojawia się potencjalne zagrożenie. Mając u boku takiego „ochroniarza” nie musisz się niczego obawiać.

 

#7 Jest to równie ważne dla nich – naszych pupili

Z racji tego, że Twój czworonóg nie widzi świata poza Tobą i jesteś dla niego najważniejszy, uwielbia spędzać z Tobą czas – w każdej formie!

 

 

Śpisz ze swoim zwierzakiem?

A jak to wygląda w twoim domu? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!