Koleżanka zdradziła sposób na oczyszczanie organizmu. Nie miałam pojęcia że można tego dokonać przez stopy

Istnieje starożytna chińska medycyna, która pozwala oczyścić całe ciało z toksyn poprzez stopy. Według chińskiej refleksologii, stopy posiadają strefy energetyczne powiązane z całym organizmem!

Istnieje kilka prostych i skutecznych sposobów, by oczyścić ciało z toksyn:

Skarpetki detoksykujące

Znajdziesz je w każdej drogerii czy aptece. Wystarczy, że założysz je przed snem. Rano, zaraz po zdjęciu sprawdź, czy skarpetki ściemniały. Jeśli tak, będzie to oznaczało, że Twój organizm został oczyszczony z toksyn.

Jonowa kąpiel stóp

Aby oczyścić organizm z toksyn, możesz także zastosować jonową kąpiel stóp. Kuracja ta opiera się na elektrolizie. Jest to metoda, w której za pomocą prądu zachodzą określone reakcje chemiczne. Do jonowej kąpieli będziesz potrzebować ciepłej wody, która otworzy pory Twojej skóry. Dodatek soli zadziała jako środek przeciwzapalny i ściągający. Jony będą wnikały do Twojego organizmu poprzez stopy, a Ty uwolnisz się od szkodliwych substancji znajdujących się w organizmie. Jeśli woda z solą zacznie ciemnieć, będzie to oznaczało, że kuracja działa, a Ty pozbywasz się toksyn. Istnieje również kilka innych wariantów kąpieli jonowej, które przedstawimy poniżej.

 

Kuracja detoksykująca z wykorzystaniem soli

Będziesz potrzebować:

  • Jedną szklankę soli Epsom,
  • Jedną szklankę soli morskiej,
  • Dwie szklanki sody oczyszczonej,
  • Opcjonalnie dodaj olejki eteryczne dla wzmocnienia działania relaksacyjnego.

Wsyp wszystkie składniki do wrzącej wody i pozostaw, aby samoczynnie się rozpuściły. Do wanny nalej ciepłej wody i dodaj octu jabłkowego. Następnie dodaj olejki eteryczne i przygotowaną wcześniej, przestudzoną wodę z solą. Kąpiel powinna trwać około 30 minut. Jednym ze skutków kąpieli jonowej może być uczucie zmęczenia tuż po kąpieli. Wkrótce zauważysz jednak, że Twoja skóra stała się gładka, a wszelkie podrażnienia zniknęły. W ten sposób dostarczysz swojemu organizmowi magnez i oczyścisz ciało z toksyn.

Kuracja detoksykująca z wykorzystaniem glinki

Potrzebujesz:

  • Połowę szklanki glinki bentonitowej,
  • Połowę szklanki soli Epsom,
  • Olejki eteryczne – według uznania.

W wannie z ciepłą wodą rozpuść sól Epsom, po czym dodaj olejki eteryczne. Glinkę wymieszaj z niewielką ilością wody. Do mieszania nigdy nie używaj metalu. Wymieszaną glinkę dodaj do kąpieli. Zanurz się w wodzie na około 20 minut. Dzięki tej kuracji skutecznie usuniesz z organizmu toksyny oraz podniesiesz poziom magnezu.

Tlenowa kuracja detoksykująca

Przygotuj:

  • Dwie szklanki wody utlenionej,
  • Jedną łyżeczkę sproszkowanego imbiru.

Do wanny z ciepłą wodą dodaj wodę utlenioną i sproszkowany imbir. Zanurz się w przygotowanej wodzie na około pół godziny. Kąpiel ukoi Twoje ciało, a także złagodzi podrażnienia i zmniejszy objawy alergii.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!