Tabletka węgla i cytryna – połączenie, które spodoba się każdej gospodyni.

Czasami szukasz źródła nieprzyjemnego zapachu w lodówce. Wydaje się, że wszystkie produkty są świeże, półki są myte, a z lodówki jest nieprzyjemny zapach. Plastikowe pojemniki, mocno pachnące dania mogą pozostawić taki zapach.

 

Pozbyć się problemu pomoże domowym pochłaniaczem zapachów . Powiedzieliśmy już, jak działają soda, cytryna, chleb żytni i jabłka. Jednak najbardziej efektywnym narzędziem okazało się aromatyzowanie oparte na węglu aktywnym . Takie urządzenie działa tak samo, jak zakupione umywalki z nowom językami, efekt jest prawie natychmiastowy i trwa długo, ma nawet czas na nudę. Następnie wyjaśnimy, jak to zrobić.

 

Zapach dla lodówki

Będziesz potrzebował płytkiego plastikowego pojemnika, świeżej skórki cytrusowej, najlepiej cytryny, gałązki jałowca (opcjonalnie), tabletek z aktywowanego węgla drzewnego. Ten drugi może być zastąpiony przez drewno , jeśli jest w twoim koszu.

 

Jeśli nie znalazłeś odpowiedniego pojemnika, po prostu odetnij kawałek plastikowej butelki . Zrób kilka otworów w misce z podgrzewanym nożem lub igłą.

 

Umieść w pojemniku skórkę z jedną cytryną i płytkę z węglem aktywnym. Pochłaniacz zapachów z efektem odwaniania jest gotowy!

 

Aby upewnić się, że środek smakowy zachowuje swoje właściwości przez długi czas , przykryj go pokrywką lub folią. Włóż ją do lodówki i ciesz się świeżością!

 

Aby utrzymać świeżość lodówki , używaj jednego z naturalnych środków dezynfekujących podczas mycia.

 

Rozcieńczyć ocet w wodzie w stosunku 1: 1 i wytrzeć roztworem ściany lodówki. Flush oznacza, że ​​nie jest to konieczne.

 

W 1 litrze wody rozcieńczyć 1 łyżkę. l ciekły amoniak i wytrzeć lodówkę od wewnątrz.

 

Możesz również użyć mieszaniny soku z cytryny i wódki w stosunku 1: 10. Taki goniec nie tylko ociera ścianki lodówki, ale także pozostawia małą ilość na kilka godzin, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach

 

Jeśli piekarnik jest uważany za królową domu, to lodówka ma wszelkie prawo do tego, by nazywać się królem! Zgadzam się, trudno wyobrazić sobie kuchnię bez tego niezastąpionego asystenta. Śledzić i chronić niezbędną technikę przy pomocy środków oszczędzających bez chemikaliów . Jeśli podobał Ci się ten artykuł, daj nam znać – udostępnij informacje innym hostessom.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!