Twój iPhone śledzi każdy twój ruch. Usługę w prosty sposób możesz wyłączyć w ustawieniach

iPhone posiada mało znaną funkcję, która zachowuje historię każdego miejsca, które odwiedziłeś. Przy okazji dowiesz się także, ile razy tam byłeś.

Bardzo szczegółowa lista

Dla nikogo raczej nie będzie zaskoczeniem, że również Apple śledzi każdy ruch. Lista lokalizacji znajduje się w ustawieniach, jednak znalezienie jej może sprawiać drobne trudności.

Z historii dowiesz się jakie odwiedziłeś sklepy i jak często do nich wracasz. Lista robi się jednak bardziej szczegółowa. iPhone kompiluje specyficzne lokalizacje dla pojedynczego adresu, by określić, ile czasu zajmuje ci dotarcie w konkretne miejsce oraz jakiego środka transportu używasz.

 

Jak wyłączyć usługę?

Lista jest tworzona, by „poznać miejsca, które są dla ciebie ważne”. Apple dodaje, że dane są szyfrowane i przechowywane tylko na twoim urządzeniu, nie zostaną więc udostępnione bez twojej zgody. Celem jest personalizacja usług, z których korzystasz.

Jeśli jednak nie chcesz korzystać z tej funkcji, możesz ją wyłączyć.

W opcjach znajdź zakładkę „Prywatność”

 

Kliknij pierwszą opcję „Usługi lokalizacyjne”

Poniżej znajdziesz listę wszystkich aplikacji i rodzaj dostępu, który posiada każda z nich. Przewiń jednak na sam dół

 

Wybierz „Usługi systemowe”

 

Znajdziesz tutaj pełną listę wbudowanych usług Apple, które mają dostęp do twojej lokalizacji. Wybierz zakładkę „Ważne miejsca”

 

Tutaj znajdziesz obszerną historię tego, gdzie był twój iPhone. Lista jest posortowana według miast

Pod każdym znajdziesz dokładniejsze informacje – adresy, miejsca, ile razy tam byłeś, konkretne godziny, ile czasu tam spędziłeś. Właściwie wszystko.

 

Jeśli chcesz wyłączyć usługę, nie zapomnij najpierw wyczyścić historii, która znajduje się na samym dole. Później zablokuj opcję i gotowe.

Tekst pochodzi z: nauka.rocks

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!