Ukraińcy torturowali Polaków. Przypalali ofiary żelazkiem, bili młotkiem, podtapiali w wannie.

Kolejny sukces odnieśli funkcjonariusze policji z Chełma i Lublina. Aresztowali czterech obywateli Ukrainy, którzy są podejrzewani o brutalne napady na prywatne posesje, bezwzględne torturowanie swoich ofiar, a także kradzieże drogiej biżuterii, sztućców i kolekcjonerskich monet. Zatrzymani przestępcy mają od 17 do 35 lat.

Jak informuje „Kurier Lubelski”, bandyci zgotowali swoim ofiarom prawdziwe piekło: przypalali ich żelazkiem, podtapiali w wannie, uderzali młotkiem w stopy, grozili śmiercią. Prokuratura postawiła już Ukraińcom zarzuty – rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im do 15 lat więzienia.

Brutalne napady

Gang Ukraińców zaatakował dwukrotnie w maju i raz w czerwcu.

“W każdym z tych zdarzeń mowa była o innej liczbie osób: od trzech do pięciu. Nie możemy wykluczyć, że inne osoby czekały np. w samochodach. Jeśli chodzi o piątą osobę, był zatrzymany małoletni, ale nie mogliśmy wobec niego zastosować środków zapobiegawczych. Nie wiemy, czy brał udział w tych zdarzeniach” – powiedział prokurator Lech Wieczerza z Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

Pierwszy rabunek miał miejsce w Ochoży-Kolonii. Zamaskowani bandyci włamali się do jednego z domów i skrępowali właścicieli. Mężczyznę zaciągnęli do osobnego pomieszczenia i torturowali. Przystawili mu do ciała widły i grozili śmiercią. Ich łupem padło… 2200 złotych.

Bili ofiarę młotkiem

Do drugiego napadu doszło 11 km od miejsca pierwszego przestępstwa. Sprawcy zakradli się przez garaż do jednego z domów w Okszowie. Potem związali i zakneblowali 43-letniego właściciela domu oraz 46-letnią kobietę. Mężczyzna był torturowany – przestępcy przypalali go żelazkiem i bili po nogach młotkiem.

Trzeci napad miał miejsce w nocy z 20 na 21 czerwca. Ofiarą był 41-letni mężczyzna, którego bandyci przypalali lokówką. Ukradli 50 tysięcy złotych.

Źródło: fakt.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!