Przed kilkudniowym wyjazdem z domu umieść w zamrażarce monetę. Ta stara metoda naprawdę działa Łatwy i szybki sposób, któremu możesz zaufać.

Planujesz wyjazd na kilka dni? W domu nie zostanie nikt, kto mógłby zająć się Twoimi rzeczami? Boisz się, że pod Twoją nieobecność dojdzie do jakiejś awarii?

Jeśli tak, mam trik, który z pewnością rozwiąże bardzo istotny problem. Dzięki niemu, po powrocie z wczasów, będziesz mieć pewność, że jedzenie z zamrażarki jest nadal przydatne.

Jak to działa?

Podczas naszej nieobecności, czy to w domu, czy mieszkaniu, może dojść do awarii. Tym samym, lepiej się zabezpieczyć. I w tym konkretnym przypadku mówię o sytuacji, kiedy to nagle zabraknie prądu.

Aby dowiedzieć się czy do tego doszło i czy żywność przechowywana w zamrażarce nadaje się do jedzenia, wykorzystaj poniższą sztuczkę z użyciem zwykłej monety.

 

 

Zamroź wodę w kubeczku. Następnie, tuż przed wyjazdem, ustaw na nim monetę. Jeśli po powrocie moneta będzie w tym samym miejscu, co przed wyjazdem, oznacza to, że nie doszło do awarii. Jeśli zaś moneta będzie znajdować się niżej (pod powierzchnią lodu), to jasny znak, że podczas Twojej nieobecności zabrakło prądu.

W takim przypadku lepiej od razu pozbądź się jedzenia. Tym samym uchronisz siebie i bliskich przed przykrymi konsekwencjami.

 

Przydatną sztuczką nie zapomnij podzielić się ze znajomymi. Na pewno będą Ci za to wdzięczni!

 

Tekst pochodzi z: pysznosci.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!