Warto pozwalać psu, aby cię lizał. To korzystne dla twojego zdrowia.

Żadne inne zwierzę nie jest chyba w stanie pokazać takiego oddania i miłości jak psy. To prawie zawsze idzie w parze z entuzjastycznym machaniem ogonkiem i lizaniem. Wiele osób zabrania zwierzakom, aby to robiły, a w gruncie rzeczy ma to wiele pozytywnych czynników. Dowiedz się, jak to działa i o czym świadczy.

 

 

 

Trzeba obalić jeden z mitów, że psie usta nie są czystsze niż ludzkie. Mając na uwadze powyższe, psy mają zupełnie inny system immunologiczny, co oznacza, że mają inny mikrobiom. Ich probiotyki (zdrowe mikroorganizmy żyjące w systemie) różnią się od tych ludzkich, dlatego nie stanowią dla nas zagrożenia.

 

Wiesz o tym, że przytulanie i całowanie najbliższych działa dobrze, to dlaczego miałoby to nie pomóc we wzmacnianiu więzi z psem? Fizyczne okazywanie uczuć uwalnia okstocynę (tzw. hormon ‚przytulania’) w mózgu i tworzy nić między istotami – nie tylko między ludźmi.

 

Na pewno zauważyłeś, że wtedy nagle na Twojej twarzy pojawia się uśmiech. To dlatego, że pocałunki od kogoś, kogo darzysz uczuciem sprawiają, że uwalnia się seratonina, która jest związkiem chemicznym, tworzącym poczuciem szczęścia i zadowolenia.

 

Pamiętasz, co pisaliśmy wcześniej o różnych mikrobiomach? To oznacza, ze Twój pies także czerpie z tego korzyści. Za każdym razem, gdy daje Ci całusy, on także korzysta z unikalnej mieszanki mikroorganizmów. Twoje bakterie są tym, czego Twój psiak potrzebuje, aby odeprzeć choroby.

 

Gdy Twój pies całuje Twoją twarz, jest to oznaka posłuszeństwa i uznania Twojej władzy.

 

Psy pokazują swoją miłość przez lizanie i robią dokładnie to samo, gdy są zestresowane. Liżą wtedy ulubioną zabawkę lub swoją łapkę. Jeśli nie dajesz rady z pocałunki na twarzy, zaoferuj psu swoje ręce.

 

Niemowlęta i małe dzieci mogą dużo czerpać z tego, że w domu są psy. Nie tylko dostają dużo dodatkowej miłości, ale psy myślą, że dzieci w gruncie rzeczy są ich małymi, którymi trzeba się zająć i je chronić. Do tego wszystkiego niemowlęta i maluchy, które dorastają z psami mają znacznie zmniejszone ryzyko rozwoju alergii na sierść zwierząt domowych.

 

 

To dorosłe psy robią w stosunku do swoich małych. Jeśli takie samo zachowanie wykazuje wobec Ciebie, znaczy, ze kocha Cię bardzo mocno i chce, żebyś był szczęśliwy i zdrowy.

Źródło: Morgan Swofford for LittleThings

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!