Włamywacze w łatwy sposób wiedzą czy okraść Twoje mieszkanie. Używają taśmy klejącej

Do właścicieli domów zostało wydane ostrzeżenie dotyczące nowej sztuczki włamywaczy, stosowanej by oznaczyć mieszkania, które łatwo okraść. Dom powinien być bezpiecznym i spokojnym miejscem, w którym powinniśmy czuć się dobrze, jednak mieszkania każdego z nas mogą stać się łatwym celem dla włamywaczy.

Okazuje się, że złodzieje są sprytniejsi niż możesz przypuszczać i od niedawna stosują prostą lecz bardzo podstępną sztuczkę, która polega na znakowaniu nieruchomości, która jest prosta do obrabowania

W Wielkiej Brytanii włamywacze stosują pewną sztuczkę, która polega na przyklejeniu przeźroczystej taśmy na dziurkę od klucza. W ten sposób złodzieje sprawdzają, czy dane domy są puste lub czy w danym czasie domownicy wyjechali. Podobno rabusie w Polsce także zaczęli stosować ten trik.

Poprzez przyklejenie taśmy złodzieje widzą czy mieszkańcy danej nieruchomości wrócili do mieszkania i odkleili taśmę czy została ona nienaruszona. Jeśli tak, złodzieje mają zielone światło, aby dokonać włamania.

Sztuczka ta sprawdza się w przypadku gdy ktoś wyjeżdża na wakacje lub umarł, a mieszkanie czeka na odczytanie testament

Osoby, które spotkały się z zaklejonym zamkiem początkowo nie zdawały sobie sprawy z zagrożenia – większość osób myślała, że jest to głupi żart któregoś z sąsiadów.

Na szczęście istnieje kilka sposobów jak można odstraszyć złodziei. Alarm lub szczekanie psa mogą sprawić, że złodziej zrezygnuje z okradania Twojego mieszkania. Dodatkowo pamiętaj o zamykaniu okien i drzwi przed wyjazdem. Jeśli wyjeżdżasz na dłużej poproś znajomego lub sąsiada aby od czasu do czasu zaglądał do Twojego domu i sprawdzał czy wszystko jest w porządku.

Tekst pochodzi z: genialne.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!