Jeśli masz w domu zgniłe ziemniaki, koniecznie je wyrzuć. Mogą Cię zabić.

Ziemniaki są jednym z najpopularniejszych i najsmaczniejszych warzyw na świecie. Ale jeśli nie zachowasz ostrożności, to posiadają one również swoją ciemną stronę, która w pewnych warunkach może doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Historia, którą opisujemy, wydarzyła się w 2014 roku w Rosji, niedaleko Kazania, gdzie prosta i rutynowa czynność przemieniła się w rodzinną tragedię. Michaił, ojciec 8-letniej Marii, zszedł do piwnicy po ziemniaki na obiad. Gdy nie wracał przez dłuższy czas, jego żona Anastasia postanowiła po niego pójść. Ona również już nie wróciła z piwnicy.

 

Kiedy rodzice dłuższy czas nie wracali, 18-letni brat dziewczynki, Georgy, poszedł zobaczyć, co się stało z rodzicami. On także nie powrócił. Wówczas zaniepokojona babcia Marii zadzwoniła do sąsiada, ale zanim pomoc przybyła na miejsce, ona również zeszła do piwnicy. Spotkał ją ten sam los, co pozostałych członków rodziny. Gdy na koniec malutka Maria weszła do piwnicy, zastała przerażający widok – jej ojciec, wraz z matką, bratem  i babcią już nie żyli.

 

Co wydarzyło się w feralnej piwnicy?

 

Wszyscy udusili się trującymi gazami, które powstały w wyniku gnicia ziemniaków. Okazuje się, że ziemniaki zawierają związki zwane glikoalkaloidami, które występują w roślinach z rodziny psiankowatych. W procesie gnicia stężenie glikoalkaloidów rośnie i przemienia się w śmiertelny gaz.

Na szczęście dla malutkiej Marii, otwarte drzwi do piwnicy spowodowały częściowe wywietrzenie trujących oparów, i kiedy dziewczynka zeszła na dół ich stężenie nie było już tak toksyczne.

Może być dla Was zaskoczeniem fakt, iż gnijące ziemniaki wydzielają trujące gazy. Na swoje nieszczęście rodzina malutkiej Marii przekonała się o tym w najgorszy z możliwych sposobów.

 

Podziel się na facebooku!
[fb_button]

 

Źródło: viralnova.com, huffingtonpost.com

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!