Przedstawiamy galerię 11 zdjęć zwierząt ekstremalnie zagrożonych wyginięciem. Poruszają do łez.

Fotograf Tim Flach spędził dwa lata fotografując najbardziej zagrożone zwierzęta na świecie. Jego prace składają się na galerię zdjęć zatytułowaną Endangered (Zagrożone). Możemy podziwiać wyjątkowo piękne zwierzęta, które niestety są obecnie ekstremalnie zagrożone wyginięciem.

 

Najczęściej gatunki zwierząt są zagrożone na skutek działalności człowieka. Dlatego też fotograf postanowił przedstawić obrazy, które poruszą odbiorców i być może sprawią, że ludzie w końcu zaczną przykładać więcej wagi do ochrony przyrody naturalnej.

 

Jak powiedział w wywiadzie dla NPR: „Romantyczna wizja dzikich zwierząt w ich środowisku naturalnym niekoniecznie sprawia, że ludzie podejmują działanie. Dlatego chciałem wymyślić rodzaj zdjęć, które zwrócą uwagę widzów”.

 

Poniżej możecie podziwiać galerię zdjęć Tima Flacha, prosimy też o udostępnienie dalej.

 

1. Nosorożec północny (Ceratotherium simum cottoni) – podgatunek nosorożca białego. Ostatni samiec został uśpiony w 2018 roku. Fotograf zdążył zrobić mu fotografię w 2016 roku.

 

2. Makak czubaty (Macaca nigra) – gatunek występujący na dwóch wyspach Indonezji, klasyfikowany jako krytycznie zagrożony.

 

3. Panda wielka (Ailuropoda melanoleuca) – z pewnością jedno z najbardziej rozpoznawalnych i uroczych zwierząt na naszej planecie, niestety nie uchroniło jej od bycia narażonym na wyginięcie gatunkiem.

 

4. Tygrys biały (Panthera tigris) – w naturze tygrysy te żyją jedynie w subtropikalnych lasach Bengalu, w północno-wschodnich Indiach.

 

5. Małpożer (Pithecophaga jefferyi) – ptak występujący na wyspach należących do Filipin. Krytycznie zagrożony.

 

6. Irbis śnieżny (Panthera uncia) – narażony na wyginięcie kotowaty zamieszkujący góry w Azji.

 

7. Tamaryna srokata (Saguinus bicolor) – występuje w lasach tropikalnych Brazylii.

 

8. Niedźwiedź polarny (Ursus maritimus) – ocieplenie klimatu powoduje znaczące zmniejszenie obszaru jego występowania a w konsekwencji sprawia, że jest on narażony na wyginięcie.

 

9. Suhak (Saiga tatarica) – krytycznie zagrożony gatunek z podrodziny antylop występujący w Azji.

 

10. Trzewikodziód (Balaeniceps rex) – ptak o bardzo charakterystycznym dziobie, przypominającym trzewik. Występuje w Sudanie i Ugandzie. Narażony na wyginięcie.

 

11. Ryś iberyjski (Lynx pardinus) – występujący w Hiszpanii kotowaty jest zagrożony wyginięciem.

 

 

 

Środowisko naturalne na naszej planecie jest coraz bardziej zniszczone. Zmiany klimatyczne, przeludnienie, zanieczyszczenia i organizowane polowania to główne przyczyny znacznego zmniejszania się populacji różnych gatunków zwierząt. Jeśli chcemy temu zapobiec, musimy natychmiast podjąć jakieś działania.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!